Etiketa: is_tag

Deputeti i PS-së në SPAK për tre orë: ‘Sekret hetimor, nuk jap detaje!’
  Deputeti i Partisë Socialiste, Bardhyl Kollçaku ka dalë pas më shumë se 3 orësh nga ambientet e SPAK. Pas daljes nga ambientet Prokurorisë ai foli shkurtimisht për mediat ka tha se bëhet ...
Çfarë po planifikohet? Gjikondi: Tre krerët kryesorë të SPAK prej 3 ditësh ndodhen në Amerikë
Juristja Brizida Gjikondi, referuar informacioneve të saj, u shpreh në studion e ABC News se tre drejtuesit kryesorë të SPAK ndodhen për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo tha s...
SPAK: Adriatik Llalla nuk ka fituar azil politik në Itali, ndodhet në proces ekstradimi!
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK i tha BIRN se procesi i ekstradimit të ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, është ende në vazhdim në Itali dhe s...
Ilir Meta paraqitet në SPAK. Arsyeja: Fshehje pasurie?, Afera CEZ-DIA?, Dosja e lobimit?, apo vjedhja e floririt?.
  Ilir Meta paraqitet në SPAK, nuk dihen arsyet! Për ish-Presidentin Ilir Meta ka disa çështje që janë hapur për të në Prokurorinë e Posaçme, konkretisht 6 dosje. Po cilat janë 5 dosjet...
SPAK shpall zyrtarisht të pandehur Fatmir Mediun dhe dërgon dosjen në Gjykatë
Struktura e Posaçme e Kundër Krimit (SPAK) ka dërguar për gjykim dosjen e ish-minnistrin Fatmir Mediu, i akuzuar për përgjegjësinë e tij në tragjedinë e 15 marsit të vitit 2008 në Gërdec. Ai ak...
Monika Kryemadhi në SPAK. Çfarë kallëzoi për inceneratorin e Sharrës, të vërtetën apo jo?
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi është thirrur ditën e sotme në SPAK. Ajo është thirrur për t’u pyetur në lidhje me denoncimin e bërë prej saj sa i takon incenerarotit të Tiranës. S...
Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani paraqitet në SPAK
Ish-ministri i financave Shkëlqim Cani është thirrur sot Prokurorinë e Posaçme. Zoti Cani është para prokurorit që prej orës 9:00.  Sipas burimeve të Report TV, Cani është thirru për të dhënë ...
Operacion SPAK- Guardia di Finanza: Sekuestruam kokainë, heroinë dhe miliona euro.
Që nga orët e para të mëngjesit të sotëm, Shërbimi Qendror i Hetimit të Krimit të Organizuar dhe Njësia e Policisë Ekonomiko-Financiare të Brescias e Guardia di Finanza, me mbështetjen e departame...
Një ditë si sot, pas 12 vjetësh. Kërkohet drejtësi për 26 të vrarë në Gërdec. Shkëlzen Berisha thirret në SPAK! I përfshirë në demontimin e armëve që solli tragjedinë
Shkëlzen Berisha paraqitet në SPAK. Ai është futur para pak minutash në Prokurorinë re Posaçme.  Burime për gazetaren e Report Tv Keti Banushi bëjnë më dije se ai është thirrur për tu marrë në pye...
PS dorëzon tjetër padi në SPAK për zbardhjen e 21 janarit: Kush e dha urdhrin për 4 vrasjet në Bulevard, Basha apo Berisha?
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste nga selia rozë Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendit për 21 janarin, ...