Etiketa: is_tag

Cilët janë 9 të emëruarit VIP nga PD-LSI në kupolën e drejtësisë që po hetohen për fshehje pasurie! Nisin sekuestrimet e para
Koment nga Adriatik Doci  Që të nëntë ish gjyqtarët e nivelit të lartë, të cilët po hetohen nga SPAK për fshehje pasurie, deklarim të rremë dhe mashtrim me pasuritë, janë emëruar nga Sali Beris...
SPAK dhe Antimafia italiane zbarkojnë në terren! 7 skuadra të përbashkëta po hetojnë grupet kriminale.
Nga Arsen Rusta  SPAK dhe antimafia italianë zbarkojnë në terren.  ReportTv mëson se janë 7 skuadra qe po kryejnë hetime të përbashkëta për grupet kriminale qe kane aktivitet midis dy vendeve S...
SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të Habilajve në Vlorë, vlera arrin në 82 milionë lekë
Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar konfiskimin e pasurive në zotërim të Moisi Habilaj, Florian Habilaj dhe familjarëve të tyre. Vlera e pasurive për të cilat kërkohet konfiskim arrin në 82.44...
U filmua duke blerë vota, SPAK nis hetimet, kandidati për deputet i LSI-së nuk pranon të dëshmojë për rastin, shpallet në kërkim policor!
Pasi u filmua duke blerë vota, SPAK ka nisur hetimin ndaj kandidatit për deputet të LSI-së në Tiranë, Elton Joka, pas publikimit të videos me përmbajtje korrupsioni dhe blerje votash. Burime për R...
SPAK regjistron çështjen hetimore/ Kandidati i LSI-së, Etion Joka, u kap duke shpërndarë para në këmbim të votës.
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar çështjen hetimore për videon ekskluzive të publikuar nga “Top News” ku kandidati i LSI-së, Etion Joka shihe...
Ushtria dhe policia do të marrin në ruajtje GJKKO dhe SPAK për zgjedhjet e 25 prillit
Gjykata e Posaçme dhe SPAK do të “blindohen” nga policia dhe ushtria ditën e zgjedhjeve parlamentare, më 25 prill. Media ka transmetuar pamje ku shihet se përveç forcave të policisë, në GJKKO e...
Arrestimi i mjekut Edvin Prifti/ I gjendet blloku ku shënonte emrat e pacientëve dhe paratë e marra! Në SPAK kallëzime të tjera nga disa qytetarë
Një bllok me shënime të emrave të pacientëve dhe bashkangjitur tyre edhe shumat e parave që ka marrë është prova më e fortë që ka SPAK kundër mjekut të arrestuar Edvin Prifti. Gazetari i Report TV...
Deklarata e bijës së gjyqtares Hoxha: ‘Mami ka qenë e detyruar të lironte kriminelët’.
Vajza e gjyqtares Enkelejda Hoxha, e cila u arrestua nga SPAK per lirimin e pamotivuar te krimineleve, ka deklaruar se mamaja e saj ka qenë e detyruar që të lironte të dënuarit. “Ka 16 vjet në ...
Aksioni i SPAK në Gjykatën e Krujës/ Kim bisedë telefonike me Arben Krajën: Po shohim rezultate!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim në një status në twitter njofton se ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Drejtuesin e SPAK, Arben Krajën pas operacionit të zhvilla...
SPAK ‘zbarkon’ në Krujë! Arrestohet gjyqtarja Enkelejda Hoxha! Në pranga sekretarja, avokati dhe dhjetra të tjerë
Gjyqtarja e Gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha është arrestuar ditën e sotme për llogari të SPAK. Gjyqtarja Enkelejda Hoxha ishte në procedim nga ILD për t’u shkarkuar . Burime për Top C...