Etiketa: is_tag

Gjykata e SPAK me ‘dorë të rëndë’/ Ndëshkime nga 7 deri 14 vjet burg për 8 trafikantët. Mes tyre kampioni botëror në mundje
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale të...
zyrtarët e lartë nuk shkojnë prapa hekurave para se të shkojnë gjykatës e prokurorë.
Kryeministri Edi Rama në konferencën për luftën kundër korrupsionit ka theksuar se nuk duhen krijuar iluzione me punën e SPAK dhe organeve të tjera të reja të Drejtësisë. Pa u ndëshkuar gjyqt...
SPAK konfiskon pasuritë e Klemend Balilit, zyrtar i LSI
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i cili njihet si “Eskobari i Ballkanit”. GJKKO ka vendosur që...
Yuri Kim: ‘Përgjegjësi e udhëheqësve të Shqipërisë, jo e ambasadores amerikane që të mbrojë SPAK’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim në një deklaratë nga Shkodra ka cekur sërish çështjen e Gjykatës kushtetuese ku ka thënë se kjo  është një situatë e papranueshme për një vend anëtar i NATO-s dhe që...
Për ata që u duken të frikshme dyert e reja të BKH dhe SPAK: ‘Kurrë mos u ndërtoftë ajo godinë!’
SHENIM Sot zonja Yuri Kim, përfaqësuese e Amerikës, ka vizituar punimet që kanë filluar për ndërtimin e selisë së SPAK dhe BKH. Ajo ka uruar kryeprokurorin e SPAK, Arben Kraja dhe drejtoren e B...
Meta nuk ka më asnjë shans të bllokojë SPAK-un as Gjykatën e Lartë, dje hyri në fuqi ligji.
Presidenti Ilir Meta nuk do ta ketë aspak të lehtë që të fusë në kaos sistemin e drejtësisë dhe të bllokojë Strukturën e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dhe Gjykatën e Lartë....
Cili është i pandehuri i rëndësishëm që edhe kërcënon? Hapni rrugën tani. SHBA:“Mbështesim me forcë SPAK”.
Ambasada e SHBA-së ka bërë një reagim të fortë ku mbështet punën e SPAK dhe shton më tej se oficerët e policisë, prokurorët dhe gjykatësit duhet të lejohen të bëjnë punën e tyre pa kërcënime d...
Në ditët e sulmeve të egra mbi Drejtësinë, Shtetet e Bashkuara mbështet ‘fuqishëm’ Policinë dhe SPAK
Në ditët me te egra ku perballen organet e reja te Drejtesise me krimin qe ndodhet deri ne krye te shtetit, Shtetet e bashkuara menjehere jane vene ne krah te Policisë he SPAK. Ambasada e SHB...
SPAK vendos sekuestron për pasuritë e Ylli Ndroqit, president i Ora News Tv. Zoti Ndroqi ndodhet në Polici.
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ( SPAK), ka marrë vendimin për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit (alias Xhemail Pasmaçiu), lindur dhe banues në Tiranë....
SPAK kryen arrestimin e 22 komisionerëve të dosjes 339. Rama: ‘Ky është mësim për depolitizimin e administratës zgjedhore!
Zbardhen detaje të reja në lidhje me komisionerët e arrestuar për zgjedhjet vendore në Durrës në 2016. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dokumentin e lëshuar nga SPAK në lidhje m...