Etiketa: is_tag

SPAK njofton Malltezin: Paraqitu nesër për t’u marrë në pyetje! Berishën e presim të enjten!
SPAK ka njoftuar ish-Kryeministrin Sali Berisha se do të merret në pyetje ditën e enjte (18 Janar) për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”. Mësohet se SPAK gjithashtu ka njoftuar dhëndrin...
Berisha, për herë të parë para SPAK/ Avokatët thonë se janë të zënë.
Sali Berisha të enjten për herë të parë në SPAK. Ish kryeministrit i është dërguar njoftimi për t’u marrë në pyetje të enjten lidhur me dosjen e privatizimit të ish kompleksit Partizani. Gazetari ...
Nga Sali Berisha te Meta dhe Kryemadhi/ Altin Dumani jep detaje për hetimet
Kreu i SPAK, Altin Dumani, gjatë një takimi informal me gazetarët ka komentuar çështje të nxehta, me të cilave dhe hetimet për ish-kryeministrin Sali Berisha, ndaj të cilit SPAK ka kërkuar masën “...
Bilanci i SPAK për vitin 2023, Dumani: Për Berishën, prokurorët vepruan sipas ligjit, tani vendos Gjykata
Kreu i Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) Altin Dumani, gjatë një takimi informal me gazetarë iu përgjigj disa pyetjeve me interes, të cilat kanë të bëjnë me çështje konkrete ndaj të cil...
“Encro Chat” dhe “Sky Ecc”/ Kreu i SPAK: Për çdo hetim dalin të përfshirë policë dhe prokurorë.
Në një takim informal me gazetarët kreu i SPAK, Altin Dumani i është përgjigjur interesit të gazetarëve mbi disa nga çështjet më me rëndësi të drejtësisë. Një ndër më të diskutuarat është përfs...
Seanca për caktimin e masës ndaj Berishës, mbërrijnë në gjykatë avokatët e ish kryeministrit
Avokatët e Sali Berishës kanë mbërritur në GJKKO pak minuta më parë për seancën ndaj ish kryeministrit. Seanca për masën e sigurisë ndaj Sali Berishës u shty për këtë të mërkurë në orën 11:00 pasi...
zbardhet dëshmia e Shkëlzen Berishës në GJKKO: “Me ministrat e babait jam njohur që në vegjëli…”.
Shkëlzen Berisha u paraqit këtë të mërkurë për herë të parë para GJKKO, për të dëshmuar mbi tragjedinë e Gërdecit. Gazetari Ermal Vija ka siguruar për ABC News, dëshminë e djalit të ish kryeminist...
Gërdeci/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë në GJKKO: ‘Teatër politik. Në mëngjes thirret djali, në drekë gjykohet babai!’
Shkëlzen Berisha ka folur pas daljes nga GJKKO, ku është marrë në pyetje lidhur me çështjen Gërdeci. Ai tha për mediat se nuk ka asnjë dijeni se kush e ka dërguar faksin me mbishkrimin “për Shkëlz...
Ditë gjyqesh për Rithemelimin! Në GJL rekursi për vulën, në GJKKO masa për Berishën! Të birin e presin për Gërdecin
Në Gjykatën e Lartë do të mbahet këtë të mërkurë (27 dhjetor) seanca për rekursin që Komisioni i Rithemelimit ka depozituar për vendimin e Gjykatës së Apelit që riktheu në shkallë të parë çështjen...
SPAK i sekuestron apartamentet dhe makinat Arben Kacorrit, miku i Vis Martinaj
Prokuroria e Posaçme Kunder Krimit dhe Korrupsionit i ka dërguar kërkesë Gjykatës për konfiskimin e 15 pasurive të Arben Kaçorrit, i dyshuar për përfshirje në trafik droge në Holandë. Midis pas...