Etiketa: is_tag

Pas prangave, GJKKO i sekuestron disa pasuri Jamarbër Malltezit
Pasi u prangos këtë të shtunë në Aeroportin e Rinasit, Gjykata ka vendosur të sekuestrojë edhe disa pasuri në emër të Jamarbër Malltezit, dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Dhëndri i i...
Arrestohet në Rinas Jamarbër Malltezi, Berisha lajmëron konferencë urgjente
Dhëndri i Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, është arrestuar në Rinas. Arrestimi i dhëndrit të ish-kryeminstrit Sali Berisha është bërë teksa ai priste të shoqen që kthehej nga Mynihu. Mësohe...
Gjykata Speciale sekuestron edhe 11 pasuri të paluajtshme të grupit kriminal nga ‘Flakë në det’
  Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka sekuestruar 11 pasuri të paluajtshme, që u përkisnin anëtarëve të grupit kriminal, në kuadër të m...
Operacion i SPAK, policia rrethon banesën e lokalin e Gëzim Çelës në Fushë Kuqe. Mes të arrestuarve dhe oficerë policie
Policia ka ‘blinduar’ Fushë Kuqen ndërsa mësohet se është rrethuar banesa dhe lokali i Gëzim Çelës. Bëhet me dije se ky është një megaoperacion i policisë, me mbështetjen e SPAK. Sakaq, sipas BW...
SPAK sekuestron 7 pasuri të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj: Tokë, apartamente dhe bodrume!
Gjykata e Posaçme ka sekuestruar pasuri të ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, Guxim Zenelaj. Bëhet fjalë për 7 pasuri të sekuestruara, ku përfshihen një sipërfaqe 1 mijë metra katrotë në Porto ...
Gjykata Speciale: ‘Shkëlzen Berisha do thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj Fatmir Mediut për Gërdecin!’.
Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha do të thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes në qeverinë e babait të tij, Fatmir Mediu. GJKKO ka pranuar sot kër...
Prokuroria i kthen përgjigje KQZ-së: Kokoneshi dhe Ismailajni nuk preken nga ligji i dekriminalizimit. U denoncuan nga opozita.
Prokruroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, për Fredi Kokoneshin dhe përr Qerim Ismailajnin, të dy të denoncuar nga opozita, si persona që preken nga ligji p...
Apeli i Posaçëm dënon me burg kunatin dhe shoferin e Rezart Taçit
Gjykata e Apelit të Posaçëm ka dënuar 11 vite burg Artur  Ballën dhe 10 vite Bledar Lilon, kunatin dhe shoferin e bisnesmenit Rezart Taçi. Gjykata i shpalli fajtor për pastrim parash, grup i st...
Grupi kriminal i Laert Haxhisë do të eliminonte dy prokurore. Merren në mbrojtje nga SPAK.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar mbrojtje për prokuroren e SPAK, Doloreza Musabelli dhe prokuroren e Lushnjës, Merita Selimi. Emrat e dy prokuroreve dolën nga dëshmia e Artan Tafanit d...
I mbani mend Kristo Agalliun dhe Agron Durajn kur shisnin e blinin vota? SPAK çon për gjykim dosjen hetimore.
SPAK çon për gjykim Kristo Agalliun që u filmua teksa fliste për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 Majit. 52 vjeçari ishte koordinator i Partisë së Lirisë në Kuçovë që premtonte se do të sillte ...