Etiketa: termet

Tërmet 4.2 ballë goditi vendin tonë
Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur token e Tiranës dhe të Shqipërisë së Mesme rreth mesnatës. Sipas të dhënave, tërmeti e ka pasur epiqendrën 49 km larg qendrës së Tiranës, në lindje të saj, që për...
Giulia 10 vjeç ia doli të shpëtojë motrën; zjarrfikësi lutet pse nuk mundi të shpëtojë 10 vjeçaren
Një zjarrfikës i ka shkruar një letër prekëse një fëmije që vdiq në tërmetin Italian. Giulia Rinaldo, 10 vjeç, u gjet mbi trupin e motrës së vogël,  Giorgia, e cila u nxor e gjallë 16 orë pasi ...
Italia në ditë zie për viktimat e tërmetit
Një ditë zie ka filluar në Itali për të paktën 300 njerëz që vdiqën kur një tërmet i fuqsihëm goditi zonën malore të Italisë Qendrore. Kryeministri Matteo Renzido të marrë pjesë në funerale në ...
Në tërmetin e Italisë vdiq një dhe u plagosën shtatë shqiptarë/ Mediat
Gjatë tërmetit të fuqishëm që përfshiu sot, herët në mëngjes, Italinë Qendrore kanë mbetur të plagosur edhe pesë shqiptarë. Të plagosurit ndodhen në Amatrice, një qytet malor që u përfshi nga godi...
Tërmeti në Itali: 267 të vdekur, 400 të plagosur; shpallet gjendje e jashtëzakonshme
  (Updated) Sot në mëngjes, e Mërkurë, në qendër të Italisë ka rënë një tërmet i fuqishëm. Sipas Reuters janë shembur shumë ndërtesa dhe janë parë çati shtëpishë që tundeshin. Nga të...
Faqja 13 prej 13« E para...910111213