Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Veri të vendit.

Vendi kishte rënë në qetësi që prej 21 shtatorit kur tërmeti 5.8 ballë ra në pjesën Verilindore të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, sot epiqendra e tërmetit ka qenë 1.7 km në veri të Shumatit në Dibër, me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 07:26 minuta.

Nuk ka të dhëna për dëme.

Veritas.com.al/