Etiketa: thaci

Thaçi i jep Kurtit mandatin e kryeministrit/ Nëse është i gatshëm duhet ta pranojë, nëse jo- le ta refuzojë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se njerëzit kanë votuar që të ndërtohen institucionet e jo të ndërtohen vakumet e panevojshme. Në këtë drejtim, ai ka shtuar se, beson që nuk do të mu...
Thaçi i jep Kurtit afat 48 orësh për nominimin e kryeministrit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se i ka dhënë liderit të VV-së, Albin Kurti 48 orë afat për nominimin e  kryeministrit. “...
Kosovë/ Konsulta 15 minutëshe e Kurtit me Thaçin, pa efekte juridike
Takimi ndërmjet Albin Kurtit dhe presidentit Hashim Thaçi ka përfunduar për më pak se një çerek ore. "Ky ishte një takim i shkurtër konsultativ pa efekte juridike lidhur me fazën e ardhshme te ...
Kosovë/ Kurti nuk i shkon as në ftesën e tretë Thaçit.
Edhe pse ftesa ishte bërë që të hënën ‘le të takohemi në çfarëdo orë’ megjithatë Albin Kurti nuk është ‘bërë i gjallë’. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka refuzuar edhe ftesën e ...
Politologët në Prishtinë: ‘Presidenti respektoi ligjin, Albin Kurti po blen kohë…’
Koment/  Gjatë ditës së djeshme presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dërguar dy ftesa kryetarit të LVV-së, si partia e parë e dal nga zgjedhjet e 6 tetorit për ta madatuar për formimin e qev...
Kosovë: LVV nuk i beson vetes se është e zonja të qeverisë; shtyn marrjen e mandatit.
Koment/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zyrtarisht e ka ftuar Albin Kurtin e LVV për të marrë mandatin e krijimit të qeverisë së re. Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar zyrtarisht liderin e...
Presidenti i Kosovës, Thaçi, refuzon ftesën për takimin rajonal të ‘Shengenit Ballkanik’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë me dije se ka refuzuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të marrë pjesë në takimin rajonal të shteteve të Ballkanit Perëndimor. Me anë të një njofti...
Rama- Thaçi në Tiranë/ ‘ Avancim i bashkëpunimit Tiranë- Prishtinë’
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet kreu i shtetit përmes një postimi në Facebook. Në këtë takim, Thaçi tha...
Albin Kuri thotë se dialogun me Serbinë ‘do ta udhëheq unë, Thaçin do ta shkarkoj’.
Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes...
Presidenti Thaçi kërkon njohjen e Kosovës nga Vatikani.
Sipas Radio Evropa e Lirë/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se njohja formale e Kosovës nga Selia e Shenjtë do të kurorëzonte gjithë angazhimin e saj për sigurimin e paqes dhe stabil...
Faqja 2 prej 712345...E fundit »