Etiketa: is_tag

Hoti kthehet në Kosovë, nuk merr pjesë në takimin me Vuçiqin në Washington
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë. Hoti e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, i cili tha s...
Për cilat krime akuzohen Thaçi dhe Veseli nga Gjykata e Hagës?!
KOMENT/ Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, njoftoi sot se ka ngritur akuza ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, si ...
LAJMI I FUNDIT: Presidenti Hashim Thaçi anulon udhëtimin drejt Washingtonit, Kosovën e përfaqëson Hoti.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar pjesëmarrjen e tij në takimin me Serbinë në Washington, të planifikuar më 27 qershor, pas ngritjes së akuzës nga Specialja. Në një njoftim për media...
Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?
Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se me datë 24 prill kanë dorëzuar në Dhomat e Specializuara një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej ...
Thaçi: ‘S’e kuptoj urrejtjen që ka Kurti për Shqipërinë’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-kryeministrin Albin Kurti, teksa pohoi se nuk e ka kuptuar asnjëherë urrejtjen e këtij të fundit për Shqipërinë. ...
Rama- Thaçi, një selfie vëllazërore që dëshmon më shumë (Foto)
Kryeministri Edi Rama është takuar sot me Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçi teksa ka publikuar dhe një foto ‘selfie’. Rama e cilëson takimin me Presidentin e Kosovës vëllazëror teks...
Thaçi për Kurtin: ‘Me Serbinë e hapi kufirin si në bahçe të babës, Shqipërisë i vuri taksë’
Pasi Policia e Kosovës mbylli kufirin me Shqiperine dhe u kërkonte 22 euro kamionëve nga Shqipëria dhe karantinë një javë shqiptarëve, ka ardhur edhe reagimi nga Hashim Thaçi. Me tone të ashpra...
Kushtetuesja i jep të drejtë Thaçit për dekretin
Gjykata Kushtetuese ka vendosur që t’i japë të drejtë presidentit Hashim Thaçi rreth dekretit për mandatarin e Qeverisë. Kushtetuesja vlerësoi se presidenti ka vepruar në përputhshmëri me nenin...
Thaçi: Isha i bindur se kisha vepruar në përputhje me Kushtetutën
Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se ka qenë i bindur se ka vepruar në përputhje me Kushtetutën në momentin që ka dekretuar Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër. Ai ka reaguar përmes një po...
Presidenti Thaçi dekreton Hotin si kryeministër i Kosovës.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër të Kosovës. Sipas dekretit të nënshkruar nga presidenti, Hoti i propozohet Kuvendit të Kosovës kandidat...