Etiketa: is_tag

Specialja konfirmon se po kryen bastistje në Prishtinë. Bastiset edhe shtëpia e Hashim Thaçit.
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar se është duke kryer bastisje në Prishtinë. Mësohet se bastisje janë duke u kryer në shtëpitë e Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit. ...
Thaçi jep dorëheqjen nga posti i presidentit, i konfirmohet aktakuza e Gjykatës Speciale.
Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit, pasi edhe ndaj tij është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur para pak çastesh përmes një konference për m...
Kosovë/ Thaç iu drejtohet qytetarëve: ‘ Procesi i Speciales nuk nisi sot, por akuzon prej 21 vjetësh luftëtarët e lirisë’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e mbajtur sonte rreth intervistimit nga Gjykata Speciale për aktakuzën ndaj tij, ka thënë se për shkaqe etike e ligjore nuk mund të japë shumë detaje...
Me sa duket kaq ishte ‘çmimi i lirisë’; Hashim Thaçi mbaron punë me pyetjet në Hagë.
Presidenti Thaçi sapo ka dalë nga dhomat speciale në Hagë, pas marrjes në pyetje nga prokurorët. Sot ishte dita e katërt kur kreu Kosovës, ish drejtor politik i UÇK është përballur me prokuro...
Thaçi mbërrin në selinë e Speciales: Shqiptarët në protestë ‘UÇK, UÇK!’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për intervistim nga prokurorët. Atë e kanë pritur disa dhjetëra shqiptarë që po protestojnë kundër ngritjes së...
Intervistë Ekskluzive e TCH/ Presidenti Thaçi: ‘Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë!’
Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar një betejë të re, kësaj here ...
Thaçi: Kurrë nuk kam kryer krime lufte. Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqjen
Në një deklaratë para kombit, këtë të hënë vonë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi foli për aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale për krime lufte. Thaçi theksoi se gabime politike edhe mun...
Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit/ Rama mbërrin në Prishtinë ‘për të mësuar më shumë rreth fletë-rrufesë speciale’.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë ku do të zhvillojë një vizitë dy ditore. Kjo vizitë vjen pas ngjarjeve të fundit në Kosovë, ku presidenti Thaçi dhe Kadri Veseli së bashku me per...
Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi publik, para gjykatës, çfarë nuk ka ndodhur kurrë/ Avokate e Tribunalit të Hagës
Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë ...
Thaçi do të dilte sot në konferencë për shtyp mbi akuzat nga Gjykata Speciale, por papritur merr vendimin tjetër.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma ...