Etiketa: tirane

Ambasada e SHBA: “Kushtetuta dhe ligji mbi Prokurorinë janë të qartë”. Mbyllet porta diplomatike e Opozitës. Komenton Rama.
Pas nismës ligjore të partive opozitare parlamentare në lidhje me ndryshimin e Kushtetutës lidhur me zgjedhjet e Prokurorit të Përgjithshëm, sot Ambasada e SHBA në Tiranë ka rikonfirmuar qëndrimin...
Si sot 27 vjet më parë: Hapet në Tiranë, pas 3 dekada, xhamia e Et’hem Beut. VIDEO
Ngjarja është filmuar dhe regjistruar në shumë celuloid, por për nga vlera dhe pjesëmarrja në ngjarje ajo ua kalon shumë tubimeve të organizuara shtetërisht. Më 18 Janar 1991, në një ceremoni t...
Një 32-vjeçar është vrarë me armë zjarri pasdite në Kryeqytet. Emri i tij nuk është ai që u shpall në fillim.
Policia njofton se rreth orës 17.50, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Shefqet Musaraj”, një shtetas ndodhet i dëmtuar në një automjet. Menjëherë në vendngjarje kanë mb...
FOTO/ ‘7 Xhuxhat’ do të jetë përsëri ‘kënd lojërash’, por në përmasa moderne.
Këndi i njohur i Lojërave për fëmijë në Rrugën e  Elbasanit, Tiranë, është rrethuar nga ndërtuesit. Deri tani kishte dyshime se në atë vend të njohur për fëmijët ‘do të ndërtohet o pallat, o parki...
Në Kosovë burgosen deputetë; në Tiranë mbrohen deputetët e inkriminuar- brenda të njëjtës ditë
Sot, e mërkurë, ndërsa në Tiranë deputetët e hetuar për krime Rakipi i PDIU dhe Rahovica i LSI, janëe mbrojtur nga KQZ për të mos u hequr mandatin, e kundërta ka ndodhur në Kosovë... Në Kosovë ...
Naftëtarët erdhën nga Fieri, më këmbë në Tiranë, por nuk mbaruan punë.
Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit, nja 200 prej tyre si përfaqësi, janë nisur dje më këmbë nga Fieri drejt Tiranës për të protestuar para Ministrisë për pagat që nuk po i marrin. Kanë mbërritur ...
Arrestohet nënprefekti i Tiranës, u shpall në kërkim për abuzimet me pronat në bregdet
Fatos Kaja nënprefekti i Tiranës është ndaluar nga policia disa orë pas shpalljes në kërkim. Dyshtohet se bashkë me disa zyrtarë të tjerë ka manipuluar dokumentet shtetërorë  për  një sipërfaqe...
LAJM I FUNDIT: Makina ka përfunduar në Lanë/ FOTO
Një maminë me ngjyrë të bardhë sapo ka përfunduar në lumin Lanë, në kryeqytet, pranë urës së nohur si e "Vasil Shantos'. Ene nuk ka informacion nëse kishte njeri brenda saj. Shërbimi i Policisë...
Mëngjes në Tiranë: Çështjet jetike zgjidhen mbi vinç
Me sa duket edhe ky çift që akoma ndodhet në majë të vinçit për tu vetëflijuar ose 'zgjidhur prblemet', ka vendosur viçin si strehën e fundit të Drejtësisë. Nuk kanë kaluar veçse dy ditë që një dj...
Trishtimi i ditës/ Një burrë i moshës së re gjendet i varur në parkun e Madh të Tiranës
Trupi i pajetë i një personi është gjetur në mëngjes në parkun e liqenit nga qytetarët të cilët kishin dalë për të bërë vrapin. Ende nuk dihet se cili është viktima, por Policia e Tiranës njoft...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »