Etiketa: tirane

Turqia do të ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Do të zëvendësohen godinat e rrënuara nga tërmeti
Sot paradite, kryeministri Edi Rama priti ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum, me të cilin nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimin për ndërtimin e 500 banesave nga Turqia, pas goditjes nga tërm...
Barbero, gjenerali amerikan në Tiranë: ‘Nuk është e vërtetë se duam pushtimin e Iranit; kemi mbrojtur njerëzit tanë!’
Në një takim pune me një grup deputetësh dhe ish-deputetësh shqiptarë në Tiranë, gjenerali i NATO-s, Michael Barbero bisedoi për samitin e NATO-s dhe situatën në Iran e Irak. “Nuk është e vërte...
Era e fortë ka marrë peng Tiranën, bien pemë dhe mbyllen qytetarët para se të bjerë mbrëmja
Një pemë ka rënë në rrugën krah Pallatit të Kongreseve në Tiranë dhe ka bllokuar qarkullimin. Të tjera objekte ndodhen nën pushtetin e erës. Madje, si pasojë e erës së fortë është rrëzuar edhe ...
Që sot rrugët e Tiranës do të monitorohen me radarë/ Vendimi pas tragjedisë me dy këmbësorët te Xhamllëku.
Pas ngjarjes në Porcelan ku humbën jetën dy qytetarë nga një 'çmenduri automobilistike', burime të policisë bënë me dije për Top Channel, se prej të shtunës, rrugët e Tiranës do të monitorohen me ...
Tragjike në rrugët e Tiranës, dy të vdekur në një aksident automobilistik.
Një aksident tragjik raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe m...
Spektakël me këngë dhe fishekzjarrë- kjo do të jetë nata e Vitit të ri në Tiranë
Kush do të vijë në sheshin e madh? Kush do të këndojë? Ç’spektakël ngjyrash do të krijojnë fishekzjarrët? Ka një kureshtje qytetarësh e sidomos të rinjsh për natën ‘e magjishme’ të viti të ri q...
Viti 2020, një ‘tjetër’ Tiranë: Nga Teatri Kombëtar deri te Unaza e Madhe!
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj premtoi se në 2020 në Tiranë do të marrin udhë një sërë projektesh të rëndësishme duke filluar nga projekte si Teatri Kombëtar, Piramida, Unaza e Madhe...
Lëshojnë qeverinë në Prishtinë: Vetëvendosja proteston kundër Vucic në Tiranë
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “Shengenit ballkanik...
Takimi i “shengenit ballkanik”/ Vuçiç dhe Zaev mbërrijnë Tiranë.
Sot dhe të nesër, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “s...
Liderët e Ballkanit Perëndimor vijnë sot në Tiranë
Krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Tiranë në një samit 2-ditor ku do të diskutohet për bashkëpunimin rajonal. Në këtë takim do të mungojë Kosova, pasi Presidenti Hashim Thaçi...
Faqja 1 prej 3012345...102030...E fundit »