Etiketa: is_tag

Dy persona, të shpallur në kërkim dhe të fshehur në botë, gjenden nga Interpol. Balla thotë se ‘do ekstradohen!’
Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka bërë me dije se dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë gjetur nga Interpol Tirana dhe agjencitë partnere dhe do i nënshtrohen ekstradimit. Ai ...
Mbante peng familjen në Tiranë dhe i monitoronte me kamera, publikohet fotoja e 35-vjeçarit Shkruar nga Pamfleti
Është publikuar fotoja e Jetnor Zhabolit, 35-vjeçarit që mbante të izoluar gruan, nënën dhe fëmijën e tij të mitur në shtëpi. 35-vjeçari Jetnor Zhaboli, ka dek...
Prokuroria e Tiranës reagon për hetimet për 21 janarin: Kemi kërkuar ndihmën nga jashtë!
Prokuroria e Tiranës ka dhënë detaje të reja lidhur me hetimet e vijuara për çështjen e 21 janarit ku mbetën të vrarë katër persona, përkatësisht, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks ...
CNN rendit Piramidën e Tiranës si një ndër projektet e reja më të jashtëzakonshme
Piramida e Tiranës është cilësuar nga CNN në rubrikën e saj të arkitekturës si më e mira e vitit. Në artikullin e publikuar nga CNN përshkruhet si një ndër projektet e reja dhe ndër më spektako...
Zgjerimi i autostradës Tiranë-Durrës, Belinda Balluku: Do bëhet me katër korsi
Zv.kryeministrja Belinda Balluku është shprehur se autostrada Tiranë-Durrës do të zgjerohet me nga një korsi, si edhe do të shtohet korsia e emergjencës. Ajo u shpreh se nuk do të preken rrugët...
Krim brenda familjes në Tiranë/ Vëllai vret vëllanë, më pas vetëvritet
Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mëngjesin e së enjtes në zonën e Freskut në Tiranë. Gazetari i ABC News, Ervin Leka raporton se kanë mbetur të vrarë dy persona. Mësohet se vëllai ka qëllu...
Prostitucion i kamufluar nga një qendër masazhesh, dy të arrestuar në Tiranë.
Një qendër masazh është kthyer në një ‘fole’ prostitucioni në Tiranë. Si pasojë ka përfunduar në prangat e policisë, pronari Ervin Salku dhe shtetasja e punësuar, Helena Melcini, ndërsa një tjetër...
13 vjeçarja Kler Çaku, kampione e Shqipërisë, e Ballkanit dhe Europës në shah.
Kampionati i Shahut është një sport  i vështirë, i bukur,  por edhe shumë sfidues për të apasionuarit. Në Shqipëri para pak ditësh u zhvillua Kampionati Kombëtar i Shahut, ndërsa Kler Çaku u shpal...
SPAK zbardh skemën e abuzimit në Inceneratorin e Tiranës dhe 15 urdhër arrestet
SPAK ka bërë një reagim zyrtar në lidhje me hetimet që po kryhen për inceneratorin e Tiranës, ku janë lëshuar 15 urdhër arreste. Mes të akuzuarve janë edhe Lefter Koka, Alqi Bllkao që vijojnë të j...
Dita e Arbëreshëve/ Rama: Do kemi “Muzeun e Arbëreshëve” në Kalanë e Skënderbeut
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës në Samitin e Diasporës në Ditën Arbëreshe në Pallatin e Kongreseve, tha se është privilegj të presësh dhe t’u drejtohesh stërnipërve dhe stërmbesa...