Etiketa: is_tag

Macron me Ramën: 600 mln € investim nga Franca deri në vitin 2027. “Jeni ankoruar në Europë”.
Presidenti Emmanuel Macron, në vizitën e tij të parë në Tiranë, premton mbështetje për të rinjtë dhe të rejat duke thënë se do investojnë në shkollën e profesioneve dixhitale “Të hapim terrene ...
ntegrimi në BE? Macron dhe Rama në një fjalë: Data fikse për integrimin nuk ka kuptim!
Macron: Është plotësisht e vërtetë, unë isha ai që pengoi procesin, se po vinim rrotull. Po ndodhte një proces mbledhja u bë në indeferencë të sigurtë, thuhej se do zgjasë edhe shumë, jeni në X ka...
Macron në Tiranë: Shqipëria do të jetë Europa e Ballkanit
Në konferencën e përbashkët të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama, presidenti francez Emmanuel Macronu shpreh se ndjehet i lumtur që Shqipëria mirëpriti Francën dhe se kjo tregon një riangazhim t...
Rama me Macron në Tiranë: Pas një pritje të paktën shekullore në Shqëipëri vjen për një vizitë bilaterale shefi i shteti francez.
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pas nënshkrimit të marrëveshjeve, kanë zhvilluar një konferencë për mediat. “Fjala i lumtur , e vërteta është që sa herë gjendet në ...
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pritet nga homologu shqiptar në Tiranë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu shqiptar Bajram Begaj. Kreu i shtetit francez erdhi të hënën pasdite në Tiranë, ndërsa u prit nga...
“Konfliktet ju mbajnë në vend numëro”, kancelari gjerman, nga Tirana- mesazh Kosovës dhe Serbisë.
Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, në fjalën e mbajtur në takimin në kuadër  të Samitit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, u shpreh se, ky është një proces që do të shërbejë për të forcuat ...
“Rama ka afruar gjithë Europën në Tiranë”, Abazoviç: Ardhmëria e të gjithëve është në BE
Ardhmëria e të gjithëve është ne BE! Kështu u shpreh kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, në Tiranë. Ndërsa u prit në kryeministri nga homologu shqiptar Edi Rama, Abazovic foli shkur...
Detajet nga Samiti i Procesit të Berlinit/ Pse u zgjodh Shqipëria? Pse presidenti Macron do të mbërrijë me vonesë?
Shqipëria është zgjedhur për të mirëpritur Procesin e Berlinit, një eveniment ky që do të bëjë bashkë krerët e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte parashikuar ...
Një i ri tentoi të çajë perimetrin e sigurisë të vendosur për Samitin, shoqërohet në Polici.
Policia e Tiranës ka ndaluar një të ri i cili me motor tentoi të çajë perimetrin e sigurisë që është vendosur në qendër të kryeqytetit për samitin e Procesin e Berlinit. I riu nuk i është bindu...
Samiti në Tiranë, Begaj: Historike për rrugën e Shqipërisë dhe të rajonit drejt BE-së
Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetuar mbajtjen e Samitit të Procesit të Berlinit që zhvillohet sot në Tiranë. Presidenti Begaj shprehet se kjo është një ngjarje e madhe historike për rrugëtimin...