Etiketa: is_tag

Cilët janë dy vëllezërit që do ekzekutoheshin nga grupi i Bujar Germizit? Zbardhet “skema” dhe rolet në planin mafioz
Vëllezërit Albert dhe Edmond Nela ishin vënë në shënjestër për t’u ekzekutuar nga anëtarët e grupit kriminal që goditën nga SPAK pas komunikimeve në aplikacionin “Sky”. Sipas hetimeve ka rezult...
FOTOT/ Protestat e zhvilluara në Tiranë e Lezhë, kundër marrëveshjes Itali-Shqipëri
Diten e sotme ishte paralajmeruar nje proteste ne Tirane dhe ne Lezhe kunder marreveshjes Shqiperi-Itali per migrantet. Me poshte pamjet nga protestat ne Tirane dhe Lezhë: ...
Fosjhjna e braktisur nga nëna, nuk ia doli. Reagon ‘Koço Gliozheni’, si nuk mundi të jetojë e porsalindura.
Duhet të ishte  ndryshe, që fosnja të vinte në jetë, por nuk ndodhi kështu. Foshnja e porsalindur, i cili u gjet I braktisur mesditën e së mërkurës në bodrumin e një pallati në Yzberisht, ka ndërrua...
Tiranë/ Arrestohet nëna 30 vjeçare që braktisi fëmijën: ‘Nuk kisha mundësi ta mbaja!’, thotë.
  Arrestohet nëna 30 vjeçare që braktisi fëmijën në bodrumin e një pallati në zonën e Yzberishtit, raporton gazetari Ervin Leka. Sipas nenit 124, “braktisja e fëmijëve të mitur”, kur nga v...
Shi në Tiranë, përmbyten rrugët te ish-parku; kaos me trafikun.
Kryeqyteti është zgjuar me reshje të dendura të shiut këtë të mërkurë. Reshjet e dendura vijuan për disa minuta, duke shkaktuar përmbytje të rrugëve në disa zona dhe trafik të shtuar. Te ish...
Kujdestarja e kopështit ‘Sinët’ dhunoi 3 vjeçaren dhe dyshohet se i theu këmbën, shoqërohet në polici.
Edukatorja Majlinda Dhima në kopshtin ‘Stinët’ në Tiranë është shoqëruar në polici 6 ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur ku shfaqej duke dhunuar një 3 vjeçare në kopësht, të cilës dyshohet se i ...
Stuhia “Ciaran”/ Tirana përfshihet nga moti i keq, erë dhe stuhi shiu
Moti i keq ka përfshirë mesditën e sotme kryeqytetin. Reshje e dendura të shiut dhe stuhia erës kanë paralizuar për disa minuta vendin. Si pasojë e reshjeve, disa prej rrugëve të Tiranës janë p...
“Nuk takoj Berishën ka akuza të rënda”/ Krichbaum: SPAK duhet mbështetur! Imuniteti nuk mbron deputetin, por punën e parlamentit
Zëdhënës i Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtar i Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, Gunther Krichbaum ndodhet në Tiranë, ku ndër të tjera kome...
Policia arreston 12 persona në Tiranë, akuzat nga vjedhja deri te dhuna ndaj nënës.
Kanë rënë në prangat e policisë 12 shtetas në Tiranë. Ata akuzohen për vepra penale të ndryshme, nga lëndët narkotike, vjedhje, drejtim automjeti në gjendje të dehur deri te dhuna ndaj nënës. S...
“Vuçiç të dënojë 24 shtatorin”, Macron: Kosova nuk mbajti fjalën, ne pezulluam vizat
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në konferencën për shtyp së bashku me kryeministrin Edi Rama, u pyet lidhur me qëndrimet e Francës, sa i përket pozicionimit të Vuçiç për tensionet në v...