Etiketa: tirane

Revolveri, shpata, etj., të Isa Boletinit mbërrijnë nga Tirana në Prishtinë
Armë dhe gjëra personale të Isa Boletinit të ardhura nga Tirana do të ekspozohen në Prishtinë. Në “Ekspozitën Bazë” e cila do të hapet në Muzeun e Kosovës nga 23 shkurti, do të ekspozohen artef...
FOTO: Aksident i frikshëm në Tiranë, ‘çmendet’ makina mes lëvizjes dhe njerëzve
Ka shpëtuar për mrekulli pa marrë jetë njerëzish ky aksident I frikshën pranë Kopështit Botanik në Tiranë. Makina tip Mercedes ka ‘lajthitur’ papritu duke u përplasur në borduret e rrugës dytësore...
Burri që u gjet pa jetë në ish-bllok, është biznesmen dhe është vrarë me armë zjarri
Viktima që mbeti i vrarë me armë zjarri sot në mbrëmje  në Tiranë është biznesmeni Memli Begalla, 64 vjeç, me disa aktivitete biznesi. Rreth orës 21:00, në Sallën Operative të Policisë një tele...
Një burrë gjendet i vdekur në ish- bllok, Tiranë
-Forcat e  Policisë sapo kanë mbërritur në Rrrugën ‘Nikolla Tupe’- Një burrë rreth 50 vjet  është gjetur i pajetë pak më parë në kryeqytet, në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish “Bllokut”. D...
Të gjitha rreziqet mbi mësuesit dhe akademikët: Një mësuese plagoset nga suvaja e klasës.
Në shkollën 9 vjeçare "Osman Myderizi" në Tiranë sot, gjatë orës së mësimit, ka rënë suvaja e tavanit të klasës. Ngjarja regjistrohet në valën e protestave të pedagogëve të Universiteteve mbi r...
Në kohë reale/ Tirana nën mbretërinë e tufaneve të erës; një shtyllë thyhet në Veri dhe rrezikon njerëzit
(FOTO: Pamje nga vendi ku ndodhet shtylla e këputur)/ Erara të fuqishme kanë vërshuar në kryeqytet, aq sa rralla ndonjëherë të jenë përjetuar kështu. Era e përzierë me shi ka krijuar një atmosf...
Në shtëpinë e vrasjeve mes ullishtave
Disa dynymë tokë të punuar me përkushtim, të rrethuar me gardh e të mbikëqyrur me kamera. Një shtëpi që nuk kishte asgjë ndryshe rutinës se banesave të tjera në Kodër Mëzes. Por kjo është vetëm du...
NIS LËVIZJA ‘ATDHEU NË RREZIK’, DEDIKUAR KUFIJVE DETARË ME GREQINË
Një numër protestuesish nga shoqëria Civile janë mbledhur përpara selisë së Kuvendit dhe qeverisë, me thirrje dhe parulla “Atdheu në Rrezik”. Protestuesit kërkojnë që të mos preken kufijtë deta...
Ky është Efthymiou Efthymious, greku që ekzekutoi Devi Kasmin: Trafikant droge dhe gjuetar derrash.
Personi në foto është që qëlloi për vdekje Devi Kasmin para 3 ditësh në një atentat. Policia e Shtetit ka zbardhur sot rasjen e shtetasit Devi (Defrim) Kasmi, i cili u qëlluar të hënën në mbrëmje,...
Vrasës nga jashtë: Kasmi është ekzekutuar nga një shtetas grek i Forcave Speciale
Në një konferencë për shtyp të kreut të policisë së Tiranës Ardi Veliu, u bë e ditur detajet e operacionit të koduar “Enigma”. “Finalizuan me sukses goditjen e grupit të strukturuar kriminal “E...
Faqja 2 prej 912345...E fundit »