Etiketa: tirane

Rrjedhje gazi në një shkollë në Tiranë/ Katër nxënës dërgohen në spital. Evakuohen të tjerët
Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Rreth orës 09:30, në një shkollë jopublike në rrugën “Don Bosko”, si pasojë e një rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, është bërë evakuimi ...
COVID19/ Edhe sot humbën jetën gjashtë pacientë, rezultuan 586 pozitivë.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; sh...
Përplasje mes ndërtuesve në Tiranë/ 5 persona në pranga, mes tyre edhe biznesmenët Allmuça dhe Llanaj
Alber Allmuça dhe Sino Llanaj, dy ndërtuesit që janë përplasur me armë zjarri paraditen e djeshme në një pallat në ndërtim në zonën e Ish-Parkut, janë arrestuar nga Policia e Tiranës. Policia e...
Tiranë/ Prapa aktit të vrasjes së dy motrave fshihet saga e gjatë e një sjelljeje mizore kriminale të vrasësit.
Naten e Vitit te Ri, ne 31 dhjetor, ne zonen e Unazes se Re, Astir, Përparim Ademi (Tela) vrau dy motra me te cilat bashkejetonte per nje kohe te gjate. Por historia kriminale eshte  shume ...
Zbardhet dëshmia e Përparim Ademit, njeriu që dyshohet se vrau dy motrat në Tiranë.
Pasi vrau dy motrat, Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani në ditën e fundit të vitit 2020, 59-vjeçari Përparim Ademi, është deklaruar i penduar para policisë. Ai ka kërkuar falje për veprimin që kis...
Vriten dy motra te Unaza e Re, si autor dyshohet i dashuri i njërës prej tyre
Sot ne oret e para te mengjesit, ne vendine  quajtur Ástir' ne Unazen e Re, jane gjejtur dy motra pa jete te vrara me arme zjarri. Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë . Policia thotë se a...
Ruani fëmijën 7 vjeç
Frrok Çupi E keqja u bë, djali 7 vjeç e vrau babanë, Rolandin, bash kur ishte në kulmin e dashurisë për të atin. Po tash? Tash, ‘ndale të keqen para se të shembet nga mali’- do të thoshte nj...
Tragjike/ Djali 7-vjeçar vret me armë babanë e tij, efektiv i FNSH-së!
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Tiranë ku një efektiv i FNSH-së ka mbetur i vrarë aksidentalisht nga djali i tij 7-vjeçar.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:25, në rrugën “Shy...
Biblioteka Kombëtare mbyllet përkohësisht: Shkak dëmet gjatë protestës së dhunshme
Biblioteka Kombëtare përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook, njofton se do të mbyllet përkohësisht. Shkak për mbylljen e këtij institucioni, siç sqarohet, janë bërë dëmet që iu s...
Protesta e dhunshme/ Reagon ambasada e SHBA dhe u bën thirrje qytetarëve amerikan për vëmendje.
Pas trazirave që shoqëruan protestën e djeshme, për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, ka reaguar sot Ambasada amerikane në Tiranë, e cila i bën thirrje qytetarëve të saj që jetojnë në Shqipëri,...
Faqja 2 prej 4212345...102030...E fundit »