Etiketa: tirane

Protesta për Klodianin/ Policia bën bilancin: 3 të arrestuar dhe 8 në kërkim
Pas protestës së dhunshme, të mbajtur në Tiranë ditën e djeshme, për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga një efektiv, policia ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, ka proceduar në gjendje të lirë...
Qindra qytetarë në protestë para Ministrisë së Brendshme me sloganin ‘Unë jam Klodjani…
Qindra qytetarë kanë dalë në protestë pasditen e kësaj të mërkure përpara ministrisë së Brendshme ku kërkojnë drejtësi për vrasjen nga policia të Klodjan Rashës. Me thirrjet “Duam Drejtës...
Lëkundje tërmeti në vend, 5 shkallë Rihter, epiqendra në detin Adriatik
Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm pranë Durrësit. Paraprakisht mësohet se epiqendra ka qenë në detin Adriatik dhe magnituda 5 të shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orën 8:19 n...
Covid19/ Publikohen shifrat: 11 vetë humbin jetën dhe 835 raste të reja në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri, 11 persona. MSH shprehet se në 24 orëshin e fundit janë kryer gjithsej 2 253 teste, ndë...
COVID19/ Ulen shifrat: 545 raste të reja dhe 16 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19 është ulur gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Nga 2.026 testime të kryera  kanë rezultuar pozitivë 545 qytetarë, ndërsa kanë ndërruar j...
COVID19/ 656 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka dhënë detajet për situatën e covid19 në 24 orët e fundit në vend. Janë kryer 2.174 testime, prej të cilave 397 janë testime janë kryer për ar...
14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë
  14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Nga 2.084 testime të kryera për të dyshuar, 565 kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar një ulje t...
COVID19/ Shpërthim infektimesh, 711 raste të reja, 9 viktima dhe 412 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mbajtjen e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë. ...
COVID19/ Rekord i ri infektimesh: 597 raste dhe 11 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë njofton zyrtarisht se këtë të dielë janë regjistruar 597 raste të reja dhe 11 viktima nga COVID-19. Kjo e dielë shënon edhe një rekord të ri gjatë pandemisë në Shqipëri pa...
COVID19/ Shtohen infektimet në 563 raste të reja; 8 viktima.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 563 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 8 qytetarë. Ndërkohë betejën...
Faqja 3 prej 4212345...102030...E fundit »