Etiketa: trump

Ambasadori Lu, për herë të parë përmend emrin e presidentit Trump, por pas emrit të Mogherinit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu, në një intervistë të dhënë për media, publikuar sot në mëngjes, ka folur mbi kërkesat për reformën në Drejtësi. Gazetari i gazetës ‘Dita...
Jo sot, por gjithmonë, shpëtimtarët janë shpallur ‘të çmendur’, deri te Trump.
Duke parë filmin ‘The Darkest Hour’ 2017 Nga: Laert Skiro/ A nuk po lexoni dhe dëgjoni përditë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është ‘i çmendur’. A nuk e ktheu gazetari ...
Donald Trump ka shëndet të shkëlqyer, ‘gene të pabesueshëm’ që vetëm zoti i bën/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë.
“Unë mendoj se do të jetë shumë mirë për punën gjatë gjithë këtij mandati  dhe për një mandat tjetër nëse zgjidhet”. Dr. Jackson. Dr. Ronny Jackson i Shtëpisë së Bardhë vlerëon Donald Trump dhe fol...
Trump para medias: “Unë racist?… Po të jem, jam më pak racisti që keni intervistuar ndonjë herë”.
Presidenti Donald Trump shpërfilli reporterët e Shtëpisë së Bardhë të shtunën pasi ata përsëritën disa herë pyetjen ndaj tij nëse është racist. “Jo. Nuk jam racist”, u përgjigj presidenti”. ...
Trump paralajmëron aleatët Europian: Rregulloni defektet ‘katastrofale’ të Marrëveshjes Bërthamore me Iranin- ose Amerika tërhiqet.
Vendimi i presidentit Donald Trump për të mbajtur Shtete e Bashkuara në marrëveshjen nukleare me Iranin, të premten u shoqërua me një paralajmërim ndaj aleatëve Europianë që i kanë bërë thirrje Am...
Stuhi në gotë. Libri që do t’i thoshte të gjitha, por që nuk na tha asgjë.
Nga Matthew Walther/ ‘The Week’ *Dikush ‘i ka thënë dikujt – ndoshta autorit, ndoshta dikujt që i tha autorit, apo dikujt, i cili i tha dikujt, që i tha autorit’, ja ky është libri- Veritas/ ...
Donald Trump e quan amnistinë mbi ‘DACA’ si “projekt-ligj i dashurisë” dhe kërkon fonde për Murin.
Presidenti Donald Trump e quajti amnistinë e DACA ‘një faturë dashurie’ gjatë takimit konsensual të të martës mes Republikanëve dhe Demokratëve në Shtëpinë e Bardhë. “Ky mund të jetë një projek...
Rënia e anti- Trumpizmit
Nga: David Brooks/ The New York Times -Lëvizja anti- Trump vuan nga vulgariteti dhe mendje- ngushtësia- Po e nis me tre vëzhgime të sikletshme, bazuar në duzina biseda nëpër Washington gjatë...
Donald Trump planifikon të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Davos, Zvicër.
Presidenti Donald Trump planifikon të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Davos, Zvicër, të këtij viti. “Presidenti ka mirëpritur mundësinë që ta paraqesë agjendën e tij ‘America First’ para lid...
Trump kërkon që 200,000 El Salvadorianë të largohen nga Shtetet e Bashkuara
Administrata e presidentit Trump ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara do të anulojë lejet e qëndrimit për afërsisht 200, 000 njerëz nga El Salvador që jetojnë dhe punojnë në vend. Programi Humani...
Faqja 3 prej 5012345...102030...E fundit »