Etiketa: trump

Gjyqi për heqjen e Trump- hakmarrje dhe i ashpër; nuk do të jetë mirë për Demokratët/ Historiani Jay Winik
-'Mendoj se demokratët do të kishte qenë mirë ta lejonin të ishte ashtu, 'thotë autori i 'Prillit 1865 '. Shtytja nga Demokratët e Kongresit për të dënuar ish Presidentin Donald Trump për vepra...
Një gjykatës ndalon urdhrin e Biden për dëbimet; i njëjti gjykatës që ndaloi Trump
Ndalimi i dëbimit të Biden u ndërpre nga i njëjti ligj 73-vjeçar që pengoi urdhrat ekzekutivë të Trump Gjykatësi federal tha se dekreti duket se shkel Ligjin e Procedurës Administrative për të ...
Thyen premtimin e ‘Unitetit’, Joe Biden mbështet impeachmentin e Trump
JOEL B. POLLAK   Presidenti Joe Biden hodhi mënjanë zotimin e tij inaugurues për të kërkuar "unitet", duke deklaruar të hënën në mbrëmje se gjyqi i Senatit për fajësimin e ish-President...
Gjermania do të përdorë ‘koktejin’ Trump
  Andrea Walton Gjermania do të jetë shteti i parë anëtar i Bashkimit Evropian që përdor koktejin e antitrupave monoklonalë që arritën të shërojnë Donald Trump nga Covid-19. Ministri i ...
Armët e reja të Trump: Pesë të rinj nga ish-stafi i Shtëpisë së Bardhë po ngrenë zyrën e tij në Mar-a-Lago
 Rob Crilly, Korrespondent i White House   Pesë të rinj nga stafi kanë ndjekur ish-Presidentin Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë në Florida për të ngritur zyrën e tij personale dhe për...
Trashëgimia e vërtetë e Presidentit Trump do të jenë idetë e tij transformuese
JOHN NOLTE Falë Presidentit Trump, Partia Republikane që ai trashëgoi është shndërruar në diçka pafundësisht më të mirë përmes ideve dhe parimeve të tij. Partia e Vjetër Republikane, partia ...
Pollak: Ku shkojnë mbështetësit e Trump nga këtu?
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald J. Trump mbyll presidencën e tij të Mërkurën si një hero tragjik. E meta fatale që e bëri atë të suksesshëm - vullneti i tij për të fituar, pavarësisht - solli ...
Donald Trump lë letër për presidentin e ardhshëm. Joe Biden: ‘Eshë një letër gjeneroze’.
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump vazhdoi një traditë presidenciale duke lënë një letër për Presidentin e ardhshëm Joe Biden në Zyrën Ovale të Mërkurën. Lajmi u raportua së pari nga J...
Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë për herë të fundit
-Biden është planifikuar të inaugurohet në mesditë ET Presidenti Trump po largohet nga Shtëpia e Bardhë për herë të fundit, përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, më vonë sot...
Presidenti Donald Trump lë sot Shtëpinë e Bardhë; çfarë tha në fjalimin e lamtumirës.
Të Martën, presidenti Trump mbajti fjalimin e lamtumirës, duke u bërë thirrje Amerikanëve të mbajnë parimet për të cilat ai luftoi gjatë presidencës së tij. “Unë nuk kërkova kursin më të lehtë....
Faqja 4 prej 137« E para...23456...102030...E fundit »