Etiketa: veliaj

Aktori Valter Gjoni humb jetën nga COVID. Erion Veliaj: ‘I shërbeu Tiranës për 40 vjet!’.
Valter Gjoni, aktori i dhjetëra roleve dhe gjithashtu ish-drejtori i Protokollit në Bashkinë e Tiranës, ndërroi jetë dje në darkë nga Covid-19. Këtë lajm e ka bërë publik kreu i bashkisë së Tir...
Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ka kërkuar SPAK-ut dhe Prokurorisë që të hetojnë ndaj kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Basha, dhe kunatit të tij në lidhje me gjobat që u ven...
Ilir Meta do të hapë gazetë. Veliaj: ‘Lekët i ka’ që nga 7 përqindëshi i Dritan Priftit
Presidenti Ilir Meta mendon se gazetarët në Shqipëri janë nën një presion brutal nga të gjitha drejtimet për shkak të tmerrit nga raportimi i të vërtetave të tyre në publik. Si zgjidhje kreu s...
Zgjedhjet e 2021/Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së.
Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të tillë, por edhe për nga rëndësia, ku pritet të varen fatet politike të çdo kahu....
Erion Veliaj preket nga coronavirusi: ‘Jam mirë, unë dhe familja’.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Kryebashkiaku shkruan se pas testit është njo...
Veliaj prezanton Teatrin e Ri: Do të jetë 8 mijë e 930 m2, sa 6-fishi i të vjetrit, taracë me teatër veror, skenën më të madhe në Shqipëri.
Kryebashkaki i Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar Teatrin e Ri Kombëtar dhe parametrat që do të ketë ai. Sipas Veliajt, Teatri i Ri do të jetë 8 mijë e 930 metra katrorë, 6- fishi i të vjetrit...
“Partitë politike fërkojnë duart”, Veliaj flet pas sinjaleve të Bashës
  Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka reaguar pas mesazhit të kryeministrit Rama. Ai thotë se në një negociatë nuk mund të marrësh gjithçka, por ka kërkuar nga partitë politike që të mos krijoj...
Meta për Teatrin/ Veliaj për Metën: “Graj gomarit tat”, zoti president!
Kryetari i shtetit, ilir Meta, sot iu ka bërë qoken disa aktoreve te Teatrit Kombetar qe jane ankuar pse qeveria e ka kaluar Teatrin nen pergjegjesine zyrtare te Bashkise se Tiranes. Presidenti Me...
Erion Veliaj: “Me Ramën komunikoj çdo ditë; Tirana humbi 4 vite nga Basha në Bashki”
Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj u shpreh dje ne emisionin e gazetarit Lorenc Vangjeli “Java ne RTSH”, se qeveria dhe bashkia bashkepunojne ne sinergji, si nje orkester, prandaj edhe punet e ...
Veliaj nxjerr fotot e Teatrit të degraduar: Pse seksioni i kulturës në parti duhet ta mbajnë peng akoma?!
Pas zhvillimeve më të fundit në Teatrin Kombëtar, ku artistë e punonjës të administratës së bashkive të djathta të mbështetur edhe nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, hynë brenda sallës së shfaqjeve, ...
Faqja 1 prej 512345