Etiketa: is_tag

Meta për Teatrin/ Veliaj për Metën: “Graj gomarit tat”, zoti president!
Kryetari i shtetit, ilir Meta, sot iu ka bërë qoken disa aktoreve te Teatrit Kombetar qe jane ankuar pse qeveria e ka kaluar Teatrin nen pergjegjesine zyrtare te Bashkise se Tiranes. Presidenti Me...
Erion Veliaj: “Me Ramën komunikoj çdo ditë; Tirana humbi 4 vite nga Basha në Bashki”
Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj u shpreh dje ne emisionin e gazetarit Lorenc Vangjeli “Java ne RTSH”, se qeveria dhe bashkia bashkepunojne ne sinergji, si nje orkester, prandaj edhe punet e ...
Veliaj nxjerr fotot e Teatrit të degraduar: Pse seksioni i kulturës në parti duhet ta mbajnë peng akoma?!
Pas zhvillimeve më të fundit në Teatrin Kombëtar, ku artistë e punonjës të administratës së bashkive të djathta të mbështetur edhe nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, hynë brenda sallës së shfaqjeve, ...
Gjykata e Tiranës ‘i jep’ Erion Veliajt mandatin e kryetarit të qytetit
Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e kryebashkiaku të kryeqytetit duke njohur ligjërisht edhe mandatin e tij të dytë. Vendimi u shpall nga gjyqtari Dritan Caka. Gjykata e Tiranës ditën e sot...
Teatri/ Veliaj ironizon me Bashën: ‘S’besoj tallashi i ngjan ndonjë teatri në Holandë’.
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas protestës në Teatrin Kombëtar, ku aktivistët morën godinën pas disa orë përplasje me policinë. I pranishëm në protestë ishte edhe kryeopozi...
Kjo godinë e qelqtë në sheshin ‘Italia’ që sot nuk do të jetë më. Reagon Veliaj.
Godina prej xhami që u ndërtua në mes të sheshit ‘Italia’ para fasadës kryesore të stadiumit Qemal Stafa, për një kohë shkaktoi kuriozitet e për një kohë bezdi se si mund të ndërtohet në mes të sh...
Erion Veliaj falënderon votuesit: Tirana u kry!
Kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj ka falënderuar votuesit pas konfirmimit për një mandat të dytë në krye të bashkisë së Tiranës. Duke falënderuar kandidatin e Bindjes Demokratike, Ar...
Pse Monika nuk flet më me Erion Veliaj?
Kryebashkiaku Erjon Veliaj ka folur për herë të parë për prishjen e marrëdhënieve me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Veliaj ka thënë se janë përplasur për arsye pune, pasi LSI-ja nuk voto...
Erion Veliaj: ‘Një ditë me bereqet’, shi dhe rënie dekretesh fals- edhe këta si shiu!
Kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe njëkohësisht kandidat për një mandat të dytë, sot gjatë fushatës elektorale, duke folur për bukurinë e ditës u duk sikur shkarkoi një barrë. Ditë e bukur r me...
Fushata zgjedhore: Rama e Veliaj me banorët e njësisë 3: “Askush nuk do të mbetet pa strehë’pas shpronësimeve
Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin e qytetarëve për një mandat të dytë si kryebashkiak, për të...