Etiketa: is_tag

Ndërtimi te “5 Maji”: PD-ja kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj
Partia Demokratike ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Arsyeja prapa kallëzimit penal...
“Përgjimi” Veliaj-FSHF, reagon Rama: As e kam dëgjuar, i neveris përgjimet
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar për herë të parë mbi çështjen mes kreut të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe atij të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ku një ...
Erion Veliaj kallëzon në prokurori dy funksionarë të FSHF-së
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka kallëzuar penalisht dy funksionarë të FSHF-së të martën e 26 janarit. Kallëzimi i parë ka qenë për sekretarin e Përgjithshëm të fe...
Tritoli në shtëpinë e Dukës: Policia sekuestron pamjet e kamerave të sigurisë
Policia e Shtetit ka sekuestruar të martën e 25 janarit pamjet e kamerave të sigurisë në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Mbrëmjen e 24 janarit, q...
Çfarë bën SPAK? Protestuesi i ‘5 Majit kërcënon publikisht Veliajn: ‘Të marrim acid dhe t’ia hedhim në sy!’. Veliaj: “Peshkaqen fajdesh! Koha e ‘të fortëve’ ka mbaruar!”.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj sot është kërcënuar publikisht  nga një prej protestuesve të banorëve të '5 Majit'. Për mediat, protestuesi i quajtur Elson Makurm, një emër i njohur p...
Zjarri në Sarajet e Toptanëve, Veliaj akuza publike për Nishanin: ‘Loboi te unë për të ndërtuar kulla’.
Disa bashkëpronarë janë porositësit e zjarrit në SArajet e Toptanëve, objekt i shpallur monument kulture, ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj drejtoi gishtin edhe te ish-presidenti Bujar Nish...
Tentativa për zjarrvënie te Parku i Madh i Liqenit, në Pezë dhe në Vrap: Veliaj
Sipas kryetarit te Bashkise, Erion Veliaj, tentativa për zjarrvënie janë regjistruar edhe te Parku i Liqenit, Pezë dhe në Vrap Nga veriu në jug, vendi është përfshirë nga zjarre, ndërsa situata...
Veliaj njofton faljen e 988 gjobave për familjet që ndërtuan pa leje pas tërmetit dhe hapësirën publike për bizneset e vogla
Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka bërë me dije se janë falur 988 gjoba të vëna për ata famillje që pas tërmeteve të datës 21 shtator dhe 26 nëntor 2019 filluan të ndërtojnë pa marrë l...
Fushata e PS në Tiranë, Veliaj jep detajet: Tubimi nis në orën 18:00. Mitingu do të jetë dixhital, ja kush pritet të flasë
Drejtuesi politik i PS i Tiranës Erjon Veliaj ka dhënë detaje në lidhje me fushatën që Partia Socialiste pritet që të mbajë sot në sheshin “Skënderbej” në Tiranë. Veliaj thekson se tubimi do të...
Sulmi i Metës kundër Policisë/ Veliaj: President i çmendur! I ofrojmë rehabilitim!
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, reagon pas sulmit të Presidentit Ilir Meta me Policinë Bashkiake, të cilët kishin shkuar për të liruar zyrat e Frymës së Re Demokratike. Në një lidhje tel...