Etiketa: is_tag

Rama për Tiranën: ‘Përgëzoj Erionin për drejtimin, për punën dhe për optimizmin e tij të pashërueshëm!’
Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kryebashkiakun Erion Veliaj për punën e bërë në Tiranë dhe për optizmin e pashërueshëm siç e cilësoi ai. Duke folur në prezantimin e strategjisë së zhvillimit t...
Ndizen dritat në Kalanë e Tiranës! Veliaj: ‘Sot në Bruksel morëm stafetën që vitin tjetër të jemi “Qyteti Europian i Sportit”
Mbrëmjen e sotme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me fëmijët dhe banorët e zonës, ndezi dritat e Pemës së Krishtlindjes te Kalaja e Tiranës, një nga hapësirat më të bukura dh...
Tirana pret më 6 dhjetor Samitin BE – Ballkani Perëndimor. Përgatitjet: Veliaj takon presidentin Begaj.
Tirana është përzgjedhur si qyteti ku do të mbahet Samiti i ardhshëm i BE - Ballkani Perëndimor më datën 6 dhjetor. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj zhvilloi një takim sot me kreun e sh...
Hapet gara për transformimin e Pallatit të Sportit ‘Asllan Rusi’ dhe stadiumit ‘Selman Stermasi’
Në Tiranë hapet gara për transformimin e Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” dhe stadiumit “Selman Stermasi”. Lajmin e ka dhënë kryetari i Bashkisë së kryeqytetit, Erion Veliaj, gjatë inspektimit të...
Pas finales UEFA, Tirana i kthehet normalitetit, Veliaj: ‘Faleminderit të gjithë punëtorëve të qytetit!’
Kryebashkiaku Erion Veliaj i ka kushtuar një vëmendje të veçantë të gjithë punëtorëve të cilët kanë pastruar të gjithë Tiranën, që kryeqyteti të ishte gati për sot në mëngjes. " Kampionët e tje...
Veliaj thotë se do të jetë kandidat për një mandat të tretë në krye të Tiranës.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka deklaruar për mediat shqiptare se “dëshiron të vazhdojë progresin në Tiranë, për t’i shkuar deri në fund projektit”. Kryeb...
Veliaj: Tirana e gjitha e solidarizuar me Ukrainën. Ndihma në ushqime e veshmbathje drejt Kievit
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se qytetarët shqiptarë po solidarizohen çdo ditë e më shumë me Ukrainën dhe se shumë shpejt kryeqyteti do të nisë ndihma drejt Kievit. Veli...
Skandal në Komisionin Parlamentar/ Tabaku merr pyetjet dhe udhëzimet nga ‘gazetarët e pavarur’ Desada Metaj, Bushati dhe Telaj.
Një debat i ashpër eshte zhvilluar sot gjatë punimeve të Komisionit Hetimor për çeshtjen e inceneratorëve. Mediat kanë arritur të fotografojnë një bisedë të anëtares së Autoritetit të Medias Audio...
Erion Veliaj në Komisionin Hetimor Parlamentar: ‘Po, i njoh Zoton, Mërtrin e Gugalljan, i kam parë në foto me zyrtarë të PD deri në Zimbabve!’.
Ka nisur me akuza të forta Komisioni Hetimor për Inceneratorët mëngjesin e 22 shkurtit, ku për të dhënë dëshminë është paraqitur kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Krye...
Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë
Të enjten e 10 shkurtit, Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksionarit në Klubin e Futbollit Tirana, ka ngritur ku...