Etiketa: is_tag

Veliaj mund LSI në KAS, anulohet gjoba për shtëpitë e rindërtuara nga tërmeti.
PS ka shënuar fitoren e parë ligjore me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit. Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi sot të anulojë gjobën e vendosur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
Basha po ndërton vilën e 5-të/ Veliaj
Në një takim me banorë të Laprakës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha se nga njëra anë Lulzim Basha flet për varfërinë, e nga ana tjetër aplikon në bashki për të marrë leje për të ndërtua...
Babai i Klodianit ka kërkuar të venë emrin e të birit/ Veliaj: Rruga ku u vra Klodian Rasha do të marrë emrin e tij
Me kërkesë të familjes, Veliaj do t’i propozojë Këshillit Bashkiak emërtimin “Klodian Rasha”, rrugës pranë shtëpisë së të ndjerit. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zbuloi sot, gjatë vizit...
Aktori Valter Gjoni humb jetën nga COVID. Erion Veliaj: ‘I shërbeu Tiranës për 40 vjet!’.
Valter Gjoni, aktori i dhjetëra roleve dhe gjithashtu ish-drejtori i Protokollit në Bashkinë e Tiranës, ndërroi jetë dje në darkë nga Covid-19. Këtë lajm e ka bërë publik kreu i bashkisë së Tir...
Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ka kërkuar SPAK-ut dhe Prokurorisë që të hetojnë ndaj kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Basha, dhe kunatit të tij në lidhje me gjobat që u ven...
Ilir Meta do të hapë gazetë. Veliaj: ‘Lekët i ka’ që nga 7 përqindëshi i Dritan Priftit
Presidenti Ilir Meta mendon se gazetarët në Shqipëri janë nën një presion brutal nga të gjitha drejtimet për shkak të tmerrit nga raportimi i të vërtetave të tyre në publik. Si zgjidhje kreu s...
Zgjedhjet e 2021/Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së.
Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të tillë, por edhe për nga rëndësia, ku pritet të varen fatet politike të çdo kahu....
Erion Veliaj preket nga coronavirusi: ‘Jam mirë, unë dhe familja’.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Kryebashkiaku shkruan se pas testit është njo...
Veliaj prezanton Teatrin e Ri: Do të jetë 8 mijë e 930 m2, sa 6-fishi i të vjetrit, taracë me teatër veror, skenën më të madhe në Shqipëri.
Kryebashkaki i Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar Teatrin e Ri Kombëtar dhe parametrat që do të ketë ai. Sipas Veliajt, Teatri i Ri do të jetë 8 mijë e 930 metra katrorë, 6- fishi i të vjetrit...
“Partitë politike fërkojnë duart”, Veliaj flet pas sinjaleve të Bashës
  Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka reaguar pas mesazhit të kryeministrit Rama. Ai thotë se në një negociatë nuk mund të marrësh gjithçka, por ka kërkuar nga partitë politike që të mos krijoj...