Etiketa: zgjedhje

Aleanca LSI- PS në Dibër ndodhet në zgrip
    Prej kohësh në media dhe në publik po flitet për një çarje të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Socialiste mbi zgjedhjet lokale në Dibër. Dibra do të zhvillojë zgjedhje ...
Zgjedhjet në SHBA: Shefi i fushatës së Tramp, Paul Manafort, jep dorëheqjen
Paul Manafort,shef i fushatës elektorale për kandidatin e nominuar republikan Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen pikërisht dy muaj pas marrjes së postit. Zoti Trump ka konfirmuar se largimi i zo...
Basha parandjen vjeshtë të trazuar: O qeveri teknike, o nuk ka zgjedhje
LulzimBasha do t’u prijë vetë revoltave popullore nëse nuk do gjejë konsensus për një qeveri teknike, që do përgatisë zgjedhjet e ardhshme. Kjo është strategjia që do nisë të zbatohet në shtator, ...
Faqja 11 prej 11« E para...7891011