Etiketa: zjarri

Digjen tre banesa gjatë natës në Berat, humbin jetën babë e bir, dyshohet për viktima të tjera
Gjatë mbrëmjes, një zjarr i përmasave të mëdha ka shkrumbuar tërësisht tre banesa në lagjen Muzakaj në Berat. Si pasojë kanë humbur jetën dy persona, të cilët ndodheshin në njërën prej shtëpive. A...
Një banesë në Lezhë përfshihet nga zjarri, raportohet për një të asfiksuar por pa rrezik për jetën
Një banesë është përfshirë nga flakët në Dajç të Lezhës, sot pasdite, e  hëne.  Burime për median bëjnë me dije se zjarri eshte shkaktuar nganjë bombël gazi qe ka shpërthyer; një person është a...
Situatë kritike zjarresh në Seman, rreth 140 ha pyll janë djegur në tre ditë.
Rreth 140 ha pyll janë djegur gjatë tre ditëve në pyllin e Semanit. Kryesisht janë djegur shkurre, fidanë të rinj pishe dhe së fundi zjarri po përpin pishat dhjetra vjeçare. Për shuarjen e...
Pogradec/ Kati i pestë i një pallati, në flakë; digjen tetë apartamente, plagoset një zjarrfikës.
Në një pallat pesë kate me shtesë, në Pogradec, ku jetonte edhe një nga ish kryetaret e Bashkisë, është përfshirë në flakë këtë ditë të ftohte dimri. Zjarri ka rënë në katin e fundit, teksa çat...
Çfarë mbeti në Shëngjin pas zjarrit të vënë me dorë? Tym, frikë, rrezik.., turistët u larguan
Rreziku maksimal që vinte nga zjarri i paparë në pyllin e Shëngjinit, tashmë duket se është ulur. 200 forca kanë punuar gjithë natën kundër flakëve. Edhe pak shi ka rënë gjatë natës në atë zonë. ...
Zjarr në një banesë në Pukë. 4 fëmijët, të mitur, shpëtojnë edhe gjyshen e paralizuar; ndërsa humbin jetën dy prindërit 40 e 35 vjeç.
Një banesë ka marrë flakë pas msante në një fshat të Pukës. Ajo raportohet se është djegur tërësisht duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve Petrit dhe Dava Ndoj- 40 dhe 35 vjeç. Ngjarja ka nd...
Greqia, tre ditë në zi kombëtare, zjarri ka vrarë 60 vetë
Kryeministri grek, Tsipras, ka shpallur tre ditë zi kombëtare në shenjë pikëllimi për viktimat e zjarrit të tmerrshëm që mposhti Greqinë. Të paktën 60 persona kanë vdekur nga zjarri në rajonin ...
Zjarri i Qafë- Muzinës, në faqet e CNN si një ‘bukuri tragjike’ e ditës
Si të ishte apokaliptike:  Zjarri që ra në Qafën e Muzinës, mes Gjirokastrës dhe Delvinës, brenda ditës mori përmasat e një sperktakli të mallkimit natyror. Gjithë Mali i Gjerë është në flakë si t...
BRAKE NEWS/ Kulla ‘Grenfell’, Londër: Pika e zjarrit nisi nga një frigorifer.
Zjarri në Kullën ‘Grenfell’ në Londër nisi me një defekt në një frigorifer, dhe siguria e veshjes së jashtme ra pas kësaj- tha policia. BBC në lajmet e sotme njofton se do të japë detaje të tje...
Zjarri në Londër: Rriten protestat teksa zemërimi mbi zjarrin shtohet. VIDEO
  Protesta të mëdha po mbahen në Londër kur banorët po kërkojnë mbështetje kundër efekteve që shkaktoi zjarri në Kullën 'Grenfell'. Mes 50 dhe 60 personave vërshuan në Kensington dhe  n...
Faqja 1 prej 212