Etiketa: zjarri

Pogradec/ Kati i pestë i një pallati, në flakë; digjen tetë apartamente, plagoset një zjarrfikës.
Në një pallat pesë kate me shtesë, në Pogradec, ku jetonte edhe një nga ish kryetaret e Bashkisë, është përfshirë në flakë këtë ditë të ftohte dimri. Zjarri ka rënë në katin e fundit, teksa çat...
Çfarë mbeti në Shëngjin pas zjarrit të vënë me dorë? Tym, frikë, rrezik.., turistët u larguan
Rreziku maksimal që vinte nga zjarri i paparë në pyllin e Shëngjinit, tashmë duket se është ulur. 200 forca kanë punuar gjithë natën kundër flakëve. Edhe pak shi ka rënë gjatë natës në atë zonë. ...
Zjarr në një banesë në Pukë. 4 fëmijët, të mitur, shpëtojnë edhe gjyshen e paralizuar; ndërsa humbin jetën dy prindërit 40 e 35 vjeç.
Një banesë ka marrë flakë pas msante në një fshat të Pukës. Ajo raportohet se është djegur tërësisht duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve Petrit dhe Dava Ndoj- 40 dhe 35 vjeç. Ngjarja ka nd...
Greqia, tre ditë në zi kombëtare, zjarri ka vrarë 60 vetë
Kryeministri grek, Tsipras, ka shpallur tre ditë zi kombëtare në shenjë pikëllimi për viktimat e zjarrit të tmerrshëm që mposhti Greqinë. Të paktën 60 persona kanë vdekur nga zjarri në rajonin ...
Zjarri i Qafë- Muzinës, në faqet e CNN si një ‘bukuri tragjike’ e ditës
Si të ishte apokaliptike:  Zjarri që ra në Qafën e Muzinës, mes Gjirokastrës dhe Delvinës, brenda ditës mori përmasat e një sperktakli të mallkimit natyror. Gjithë Mali i Gjerë është në flakë si t...
BRAKE NEWS/ Kulla ‘Grenfell’, Londër: Pika e zjarrit nisi nga një frigorifer.
Zjarri në Kullën ‘Grenfell’ në Londër nisi me një defekt në një frigorifer, dhe siguria e veshjes së jashtme ra pas kësaj- tha policia. BBC në lajmet e sotme njofton se do të japë detaje të tje...
Zjarri në Londër: Rriten protestat teksa zemërimi mbi zjarrin shtohet. VIDEO
  Protesta të mëdha po mbahen në Londër kur banorët po kërkojnë mbështetje kundër efekteve që shkaktoi zjarri në Kullën 'Grenfell'. Mes 50 dhe 60 personave vërshuan në Kensington dhe  n...
Londër: Mbretëresha dhe Princi William vizitojnë Kullën ‘Grenfell’. VIDEO
Mbretëresha dhe Princi William vizituan Kullërn ‘Grenfell’ ku zjarri shkaktoi 30 viktima të indetifikuara numër që mund të shkojë në 76- sipas parashikimeve të BBC. Vizita e tyre në ‘Westway Sp...
Zjarri i Londrës: Viktimat e Kullës ‘mund të mos identifikohen kurrë’
Policia ka paralajmëruar se mund të mos jenë të aftë që të identifikojnë kurrë të gjithë njerëzit që vdiqën në zjarrin që përfshiu bllokun e pallateve në perëndimn të Londrës. Shërbimi i Emergj...