Ngjarja e rëndë sapo ka ndodhur. Të paktën dy persona janë vrarë me armë zjarri në qytetin lindor të Gjermanisë, Halle.- njofton policia.

Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpi, teksa autori i vrasjes është akoma i lirë.

Dëshmitarët thonë se personi ia armatosur ishte i veshur me rrobe ushtarake kamuflazhi dhe se kishe disa armë.

Veritas.com.al/