Një tërmet i fuqishëm, 5 ballë ka goditur sot Maqedoninë.

Lëkundjet janë ndjerë në Shqipëri, sidomos në zonën e Pogradecit.

Sipas të dhënave të EMSC-së, bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 5 dhe thellësi 10 km. Epiqendra ka qenë në Kosel, 12 km nga Ohri dhe 90 km nga Tirana.

Veritas.com.al/