Lëkundje sizmike janë ndjerë sonte në vendin tonë.  Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter është ndjerë në orën 22:21.

Mësohet se epiqendra ka qenë Deti Adriatik dhe lëkundjet, më së shumti,  janë ndjerë në qytetin e Durrësit dhe në Tiranë.

*Lajmi mbetet në përditësim