Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat

Ende nuk dihet çka shkaktoi këtë aksident të tmerrshëm, mirëpo hetuesia po merren me rastin.

Mediat në Belgjikë, kanë raportuar se një person ka vdekur rrugës për në emergjencë, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar, transmeton Express.

/Veritas.com.al/