CHARLIE SPIERING

 

Presidenti Donald Trump të mërkurën reagoi ndaj mbulimit të fundit nga Fox News të administratës së tij, duke thënë se rrjeti është i panjohshëm në krahasim me stilin e tij gjatë ciklit zgjedhor 2016.

“Është mahnitëse të shohësh Fox News se sa ndryshe janë nga katër vjet më parë,” shkroi Trump në Twitter. “As që shikohet. Ata harruan plotësisht se kush i coi aty ku janë! ”

Presidenti shprehu zhgënjimin e tij për rrjetin rreth orës 12:58 p.m. pas shfaqjes së ” America’s Newsroom me Bill Hemmer dhe Sandra Smith” dhe programit “Outnumbered” transmetuar në rrjet.

Trump ka kritikuar vazhdimisht Fox News në muajt e fundit për mbulimin e tij të lajmeve.

Të Dielën, ai kritikoi Fox News si “vërtet të kontrolluar” për “refuzimin për të treguar atë që po ndodh vërtet në Portland, Seattle dhe vende të tjera.”

Ai fajësoi gjithashtu ish kryetarin Republikan, Paul Ryan për Fox News që ndryshoi tonin dhe drejtoi “sondazhe shtypese” duke i treguar atij humbjen ndaj Joe Biden.

“RINO Paul Ryan është në Bordin e Fox, gjë që ka qenë e tmerrshme,” shkroi ai.

Pavarësisht frustrimit të presidentit me Fox News, ai vazhdon t’u japë atyre intervista.

Vetëm në korrik, Trump bëri një intervistë me kontributoret e Fox News, Marc Siegel, hostin Sean Hannity dhe hostin e Fox News Sunday Chris Wallace.

VERITAS.COM.AL

 

Komente

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.