Etiketa: is_tag

Rupert Murdoch bën një hap pas, kalon në rolin e ri të Kryetarit Emeritus të Fox Corporation dhe News Corp.
“Gjatë gjithë jetës sime profesionale, jam angazhuar çdo ditë me lajme dhe ide dhe kjo nuk do të ndryshojë” Manjati i medias Rupert Murdoch po ben hap pas nga rolet e tij si Kryetar i Fox Corpora...
CEO e Fox News, Suzanne Scott lëshon një deklaratë për vdekjen e gazetarit ‘Sasha’ Kuvshynova.
CEO e Fox News, Suzanne Scott lëshoi një deklaratë për vdekjen e gazetares Oleksandra "Sasha" Kuvshynova, e cila vdiq së bashku me kameramanin Pierre Zakrzewski ndërsa raportonte në Ukrainë të hënën...
Lufta në Ukrainë: Vritet kameramani i Fox News, Pierre Zakrzewski
Kameramani veteran i Fox News, Pierre Zakrzewski, ka vdekur pasi automjeti i tij u godit nga zjarri i armëveenë Horenka, jashtë Kievit, Ukrainë, të hënën, njoftoi të martën CEO e Fox News Media, Suz...
Gazetarja afgane ka frikë se talebanët do ta vrasin, ndërron adresë çdo ditë për t’u fshehur
-Gazetarja: "Nëse më gjejnë, do të më vrasin"- Një gazetare afgane po ndryshon vendndodhjen e saj çdo ditë për t'u fshehur nga talebanët, prej të cilëve ajo ka frikë se do ta vrasin atë dhe këd...
Fushata 2024: Trump përgatitet të gjejë gjurmët e fushatës
Nga Paul Steinhauser | Fox News Ish Presidenti Donald Trump po përgatitet për "tubimet e ardhshme". Dhe ish-presidenti, i cili pritet të fillojë të mbajë mitingje përsëri në muajin tjetër, g...
Ann Coulter: ‘Forca më e dëmshme për Amerikën dhe për Konservatorizmin ka qenë Fox News ‘
"Forca më e dëmshme për Amerikën dhe për konservatorizmin ka qenë Fox News, duke i drejtuar njerëzit në humbje", tha autorja konservatore, Ann Coulter, për Breitbart News në një intervistë ekskluz...
Trump i nënshtrohet “examinimit mjekësor”në Fox News në intervistën e parë televizive
Ebony Bowden   UASHINGTON - Presidenti Trump iu nënshtrua një lloj "tele-vizite" në Fox News të Premten në mbrëmje, intervista e tij e parë para kamerave që kur u shtrua në spital me ko...
Bret Baier: COVID-19 ka ‘ndryshuar dinamikën’ e garës presidenciale dhe betejën e Gjykatës Supreme
-Dëgjimi i konfirmimit të Barrett dhe debati i dytë Trump-Biden mund të zhvillohet ende këtë muaj- Me Presidentin Trump dhe dy anëtarë të GOP të Komitetit të Gjyqësorit të Senatit që rezultuan ...
Bie mbështetja e publikut ndaj protestave për drejtësi racore/ SHBA
Nga: Fox News, AP / Një sondazh i ri tregon mbështetje për protesta si ato që përfshijnë Louisville pas një vendimi të madh të jurisë në çështjen Breonna Taylor ka rënë nga një kulm i arritur m...
Trump: Fox News ‘Madje as i shikueshëm’, i panjohshëm nga 4 vjet më parë
  CHARLIE SPIERING   Presidenti Donald Trump të mërkurën reagoi ndaj mbulimit të fundit nga Fox News të administratës së tij, duke thënë se rrjeti është i panjohshëm në krahasim...