Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka arritur në Kinë për bisedime që duket se do të dominohen nga tensione mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut.

Trump u ul me “Air Force One” në aeroportin e Pekinit, ku homologu i tij i Kinës, Xi Jinping ka një plan bujar për mikpritjen e tij.

Më parë, gjatë fjalimit të mbajtur në parlamentin e Koresë së Jugut, zoti Trump kërkoi nga Kina që të presë lidhjet me Korenë e Veriut.

Presidenti Trump ndodhet në Kinë si pjesë e një turi në pesë shtete të Azisë. Deri tani ka vizituar Japoninë dhe Korenë e Jugut.

Veritas.com.al/

Image result for Trump lands in China for talks with Xi amid N Korea tensions

Image result for Trump lands in China for talks with Xi amid N Korea tensions