Policia kishte marrë njoftimin se është gjetur një kufomë pranë portit të Peshkimit në Durrës.

Ngjarja ndodhi dje, por sot është njoftuar identiteti i peshkatarit të mbytur. Mësohet se kufoma i përket shtetasit Pjetër Frroku, nga Lezha, i punësuar si peshkatar i një firmë peshkimi.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se 54-vjeçari ka rënë nga një mjet lundrues, midis portës së peshkimit dhe trageteve.

Sapo u raportua për ngjarjen, policia mbërriti në Portin e Durrësit dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave.

Nga këqyrja e kufomës nuk janë evidentuar shenja dhune. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor, të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/Veritas.com.al/