Etiketa: durres

Rama në stërvitjen “Defender Europe 2021”: ‘Në diktaturë ju ishit të mallkuar në këtë tokë, tani mund të doni të qëndroni këtu’.
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në organizimin për nisjen e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 2021” tha se regjimi komunist e kishte brumosur popullin shqiptarë me idenë se të ...
Ndërtimi i Portit turistik të Durrësit bën jehonë në CNN
Investimit 2 miliard euro të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, i është bërë jehonë në median e njohur amerikane CNN. Mohamed Alabbar në intevistën p...
“Defender 21”/Nis sot stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor, mbërrin në Durrës anija e SHBA-së
Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor ka nisur sot me mbërritjen e anijes “Bob Hope”.  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në kuadër të stërvitjes ushtarake “Defender 21” ka bërë t...
Drejt fitores historike/ Rama merr mandatin e 3-të, ky ko të jetë Qyteti Surprizë
Partia Socialiste zhvillon sot aktivitetin e madh përmbyllës të fushatës në Durrës. Kryeministri Rama ka publikuar një pjesë të skenografisë së organizuar në stadiumin gjigant, ku shihen të vendo...
Kapen 200 kg kokainë në Portin e Durrësit, të fshehura në dyshemenë e kontenierit me banane! Vinte nga Amerika Latine! Shoqërohen punonjës të kompanisë
Kapen 200 kg kokainë në portin e Durrësit. Sipas Report Tv kjo është sasia e peshuar deri më tani, pas dyshohet të jetë në sasi më të mëdha. SPAK ka firmosur urdhër arrestet që priten që të ekzeku...
‘Ia mori Ramës’, Basha pret në zyrën e tij dy ish-drejtues të PS në Durrës
Dy ish-drejtues të Partisë Socialiste në Durrës janë takuar sot me kreun e PD, Lulzim Basha, pasi i janë bashkuar radhëve të forcës së tij politike. Sipas një njoftimi të PD, Basha ka pritur në zy...
Ekzekutohet ‘Mond Çekiçi’ në Durrës, para 2 muajsh i vranë shokun e ngushtë! Gjenden kallashnikovi dhe makina e djegur në Sukth dhe kallashnikovi
Ekzekutohet me armë zjarri Edmond Koçi, ish-anëtar i bandës së Durrësit, i njohur ndryshe si “Mond Çekiçi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:40, në lagjen nr.16, Durrës, pranë Drejtorisë Arsimore....
Hapet në Durrës spitali Covid. Mund të mbajë deri në 70 të sëmurë me covid.
Durrësi mbetet një nga rajonet me numrin më të lartë të të infektuarve me SARS-CoV-2 në vend, ndaj spitali rajonal i tij u kthye në spital të dedikuar për trajtimin e pacientëve me Covid-19. ...
COVID/ Meta mbledh njerëz në një sallë për të dekoruar arkeologun pas vdekjes; gjoba 5 milionë lekë.
Avdulla Deliallisi, drejtues i shoqatës ”Durrësi autokton” është gjobitur me 5 milionë lekë për shkak se akuzohet për thyerje të masave anti covid, duke lejuar që të organizohet një ceremoni per...
Ka ndryshuar moti; reshjet e natës përmbyten rrugët në Durrës, rëndohet trafiku rrugor
Reshjet e shumta të shiut, që kanë rënë gjatë gjithë natës së kaluar, kane sjelle si rezultat që një pjesë e kryqëzimeve rrugore në qytetin e Durrësit kanë qenë të përmbytura këtë mëngjes. Situ...
Faqja 1 prej 1512345...10...E fundit »