Një zjarr i madh ka përfshirë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm fshatin e Zvërnecit në qytetin bregdetar të Vlorës.

Zjarri i ndihmuar dhe nga era ka djegur një sipërfaqe te madhe me pemë dhe pisha, ndërsa iu drejtua banesave të zonës.

Polica ka ndërhyrë menjëherë duke evakuar banorët  pasi zjarri është afruar shumë pranë banesave dhe po përparon me shpejtësi. Forcat zjarrfikëse , polica, por dhe FNSH kanë ndërhyrë në ndihme për largimin e banorëve.