Në Ballkan, pasi kanë pirë gjithë natën
Frrok Çupi Pasi kanë pirë fshehurazi nëpër klube të errëta, në mëngjes mallkojnë ‘haram!’... Më kanë treguar disa herë se si burrat pinë nat...
Ta heqim PS-në nga duart e ‘maliqëve’ të administratës
Nga: Petro Koçi Jemi në prag të investimit të tretë të energjisë politike dhe njerëzore të Edi Ramës dhe Partisë Socialiste. Një përgjegjësi...
Dhe dy ushtri të vogla, të dyja shqiptare, një tjetër në mes
Frrok Çupi Çfarë po ndodh? Ngjarje me ushtri po ndodhin sot, dje e pardje..., domethënë këto tre a katër ditë: ...Dy ushtri, në të njëjtin m...
Gruan e Arkanit, Kosova e ruajti me polici! Shqipërinë po e kryqëzojnë për Bregoviçin që vjen nga Parisi
Nga Ardit Rada Ishte 8 dhjetor i vitit 2018, kur këngëtarja serbe Svetllana Razhnatoviç, e njohur si Ceca, kaloi kufirin në Jarinjë për të hyrë...
Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!
Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash ti se ‘a e di çfarë ...
Sali Berisha, ky “kalë i ngordhur”, që do të sfidojë Amerikën
Nga Ardit Rada Me Kodin Penal të çfarëdolloj regjimi e kohe, Sali Berisha do të akuzohej së paku për fshehje të provave dhe moska...
luzioni i Ilir Metës për të blerë SHBA, tregon shumë për të
Nga Mero Baze Më në fund u konfirmuar që Presidenti ynë ka shkuar privatisht në SHBA bashkë me gruan e tij, me shpresë se do të gjej një lobist...
Ali, Bej dhe Re në Pantallona
  Frrok Çupi Politikani i lartë u ngrit trembshëm nga brohoritjet në sallën e Kuvendit dhe pikasi se para tij ishte shfaqur ‘më i madhi’. Atëher...
Spastrimi anti-amerikan i PD-së, largohen ata që takuan zyrtarin e lartë të DASH
Nga Ylli Pata/ Lulzim Basha ka kryer spastrimin e katër të Partisë Demokratike, që kur mori këtë post, 8 vjet më parë në vitin 2013. Tashmë,...
Gjueti në shtëpinë e shtetit
Frrok Çupi Kjo ka ndodhur: ka nisur gjuetia në shtëpinë e shtetit, nuk po ndodh apokalipsi. Zyrtarët që vrisnin që nga kulla e shtetit, tani po...