Ç’NA DUHET OPOZITA ‘MBAS SODIT’?
Frrok Çupi/ Një burrë e mbante armën në shekuj- për një ditë. Një familje e ushqente qenin- për një natë. Një qytet e instalon dedektorin nuklear -pë...
SHBA, letër drejtuar Borchardt: Aty ke “një ish ministër të Brendshëm të implikuar në Itali” me trafikantët e drogës.
SHBA-të i shkruajnë kreut të prezencës së misioni të OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Përmes një letre SHBA falënderon OSBE për rolin që ka l...
PO KAFSHËT QË NDODHESHIN NË VARKË?…
Frrok Çupi/ Varka biblike e Noas kishte brenda disa kafshë, përveç pjesëtarëve të familjes së shenjtë. Në titullin e sipërm të shkrimit nuk guxova të...
DO OPOZITA TË ‘SHPËTOJË VENDIN’?… DORËZO MANDATET
Frrok Çupi/ Pozitën e maxhorancës e marrim vesh nesër, pasnesër, ose së shumti të mërkurën. Megjithatë tashmë qëndrimi i saj është vulosur: Partia So...
SOT PROVA E SHTETIT PARA DREJTËSISË
Nga: L. Skiro/ Veritas Sot në ora 10.00 nis seanca e dytë e Këshillit të Mandateve dhe Imuniteteve në Kuvendin e Shqipërisë, mbi çështjen "Tahi...
Saimir Tahiri mund të ekstradohet në Itali; alarm në qeverinë socialiste.
Nga: Laert Skiro/ Menjëherë sa të kryhet arrestimi i Saimir Tahiri, ish- ministër i Brendshëm, mund të ekstradohet për në Itali. Të dhënat e nj...
NURIHAN KA MBETUR NË OPOZITË
Frrok Çupi/ Këta thonë se Shqipëria ‘do të shpëtojë’ pas tre ditësh, ditën kur disa perëndimorë ‘do të na sjellin letrat’. “Ja prisni edhe pak”- tha ...
KRIMI FSHIHET PAS SKËNDERBEUT
Frrok Çupi/ Këtij viti ia vunë emrin "I Skënderbeut". Mirë, askush nuk mund të thotë 'pse?'. Por kjo është edhe arsyeja pse ia vunë këtë emër. Sik...
EDI PALOKA, APO EDI PAKOKA.
Nga: Agim Xhafka/ Fb Dje në parlament një zonjë nga Mirdita, e arsimuar në Itali, e punësuar në një biznes blegtoral, mbajti një fjalë që njëzë...
A mund të shemben muret e kullës së Prek Calit?
Nga: Sali Berisha/Fb Të dashur miq, këto ditë fadromat e shtetit shembën muret e kullës së Prek Calit, njërit nga prijësit më në zë, atdhetarit...