Fotot: Donald Trump dhe Melania Trump vizitojnë Taj Mahal në Indi
 CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump vizituan të hënën Taj Mahal në Indi, mbasi presidenti foli në një tubi...
Giorgio Armani anulon Javën e Modës në Milano për shkak të frikës së koronavirusit
The Telegraph 23, Shkurt 2020, Giorgio Armani po mban Javën e tij të Modës në Milano me dyer të mbyllura të dielën për shkak të shqetësimeve t...
Dalai Lama në mërgim shënon 80 vjet si udhëheqësi shpirtëror i Tibetit
  New Delhi (AFP) - Dalai Lama të Shtunën shënoi 80 vjetorin e kurorëzimit të tij si udhëheqësi shpirtëror i Tibetit, një pozicion i mbajt...
Shuhet jeta e prof. Ahmet Osja, shkencëtar i misrit, erudit i rrallë
Lajmin e hidhur e bëri të ditur miku i tij, Zija Vukaj, para një ore. Ai shkruan se Ahmet Osja ishte nga njerëzit më të ditur e të virtytshëm që k...
Spartak Ngjela dhe Romeo Kara: Meta duhet të arrestohet me urgjencë, populli nuk është budalla të ndjekë një president të paudhë
Deklaratat e presidentit Ilir Meta se më 2 mars do të zhvillojë një tubim me qytetarët ku do të lidhin “besën” dhe se prej aty do ...
Valentino Rossi mbush 41 vjeç: portreti i një kampioni pa moshë
Kampioni nëntë herë i botës Valentino Rossi mbush 41 vjeç dhe ky mund të ishte sezoni i tij i fundit në motogp dhe me një moto zyrtare Nga: Mar...
Breitbart humb një pjesëtar të familjes. Aktori komedian Orson Bean, vjehrri i Andrew Breitbart vdes 91 vjeç, i goditur nga makina.
Ne humbëm  një anëtar të familjes Breitbart natën e kaluar, aktorin komedian legjendar Orson Bean — vjehërr i fundit i Andrew Breitbart. Në interv...
Profil/ Gledis Nano i Antiterrorit, zero probleme me ligjin dhe figurën.
-Oficeri që nxori nga kampi Al Hol vogëlushin shqiptar Alvin Berisha- Komisioni i Jashtëm i Kualifikimit në polici, i ka hapur dritën jeshile p...
Primadona e muzikës shqipe, ja kush ishte Nexhmije Pagarusha!
Sot, gjatë orëve të para të mëngjesit në moshën 86 vjeçare ka vdekur diva e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Ende nuk ka informacione për...
Vdiq “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha
Nexhmije Pagarusha, bilbili i Kosovës ka ndërruar jetë para pak orësh. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e saj, transmeton Koha.net. P...