Fatos NANO për largimin e Bashkim Finos: Gjithmonë rrinte në të majtën time, lidhjen e kishim me zemër
Ish-kryeministri Fatos Nano shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mikut të tij, politikanit Bashkim Fino.  Në një prononcim për Newsbomb.al...
NJË ZJARRFIKËS I SHERREVE TONA TË EGRA DHE TË PAZAKONTA
Nga Astrit Patozi/ Bashkim Finon do ta mbaj mend si kundërshtarin në parlament, që nuk të linte ta harroje. Pasi shfaqej vrullshëm dhe papr...
Ndahet nga jeta, në moshën 59-vjeçare, ish kryeministri dhe deputeti socialist Bashkim Fino.
Është ndarë nga jeta deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino. Ai ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare pasi ishte i infektuar me COVID-19. Bash...
Ndahet nga jeta shkencëtari, fizikani dhe profesori 56-vjeçar! Artan Boriçi humb betejën me COVID.
Pas një beteje të vështirë me COVID-19, është ndarë në jeta në moshën 56-vjeçare fizikani i njohur, profesori i talentuar i Universitetit të Tiran...
Topalli qesh me të madhe me librin e Bashës: Ky nuk din gja në botë çfarë ka në faqe të librit
Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka reaguar lidhur me librin e parë që ka publikuar Lulzim Basha, me titull “Misioni im”. Is...
COVID i merr jetën komandantit të Komandës Mbështetëse! Peleshi: Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur
(Në foto: Gjenerali Ndriçim Sallaku) Fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht komandanti i Komandës Mbështetëse, gje...
Rama viziton shtëpinë e 111-vjeçares së vaksinuar/ ‘Jeta është vendi i mrekullive’.
  Zenepe Pirani disa ditë më parë ka shprehur dëshirën për të takuar kryeministrin, ndërsa sot Edi Rama e ka vizituar atë në qytetin e Shkod...
Jep dorëheqjen këshilltari i sigurisë në PD, Piro Ahmetaj. U mashtrua orët e fundit si kandidat për deputet në Vlorë
Këshilltari i Sigurisë Kombëtare pranë PD, Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Me anë të një letre drejtuar kreut të PD ai jep dorëh...
Një polake kryearbitre e zgjedhjeve të 25 Prillit
( Foto: Urzula Jozefa Gacek) OSBE-ODHIR e ka përzgjedhur se kush do ta udhëheqë misionin e  monitorimit të zgjedhjeve të 25 Prillit. Gazetar...
Komike/ Meta i shkon në shtëpi ‘korçarit të famshëm’, Ilir Vrenozi i bën poezi.
Presidenti Meta - Ilir Vrenozi Presidenti Ilir Meta ka qenë dje në qytetin e Korçës, ku ka zhvilluar disa vizita në kuadër të 7 Marsit. Met...