Whoopi Goldberg është pezulluar nga programi The View e ABC për komentet e saj në lidhje me Holokaustin
  JOEL B. POLLAK Komediania Whoopi Goldberg është pezulluar nga programi The View e ABC për komentet e saj në lidhje me Holokaustin, pë...
Denisi, djali i Ben Dukës që vdiq 50 ditë pas të atit, ishte marrë peng kur ishte në Shqipëri
  Pesëdhjetë ditë pas vdekjes së Arben Dukës, ndërron jetë, djali i tij, Denisi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si pasojë e një infarkti ka...
Pas vdekjes së poetit Arben Duka ndërron jetë edhe djali i tij 35-vjeçar.
Pak javë pasi ndërroi jetë poeti i njohur, Arben Duka, një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur familjen Duka. Sipas Report Tv, Denis Duka, i bi...
Ndahet nga jeta Monica Vitti, ‘mbretëresha e kinemasë italiane’: Ministri i Kulturës
Aktorja italiane, Monica Vitti, e cila ka luajtur në disa filma që kanë lënë gjurmë në historinë kinematografike, ka gjetur vdekjen në moshën 90-v...
S’ka më/ Shuhet Anastas Kritofori, ikona e teatrit dhe filmit shqiptar.
Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare aktori i njohur shqiptar Anastas Kristofori.  Kristofori ishte gjerësisht i njohur dhe do...
Ndahet nga jeta Dom Gjergj Simoni. Jetë e kaluar më shumë në qeli se në liri!.
Është ndarë nga jeta në moshën 89 vjeçare dom Gjergj Simoni, i cili për shume vite vuajti në burgjet e komunizmit bashke me një pjese te konsi...
Parlamenti Evropian zgjedh si presidente konservatoren, Roberta Metsola
Parlamenti Evropian ka zgjedhur avokaten konservatore malteze Roberta Metsola si presidente, në vend të David Sassoli-t – disa ditë ...
Roberta Metsola zgjidhet presidentja e re e Parlamentit Evropian pas vdekjes së Sassolit!
-Gruaja e tretë në histori që mban këtë post dhe drejtuesja më e re në moshë- Matsola, me origjinë nga Malta, ishte në garë me Sira Rego, Kosma Zlo...
Lajmi i trishtë për Shkodrën dhe futbollin shqiptar, ndahet nga jeta legjenda Ramazan Rragami
Një lajm i trishtë për futbollin, teksa ka ndërruar jetë Ramazan Rragami. Ish-futbollisti i njohur i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare nuk ka m...
BE në zi/ Shuhet David Sassoli, 65 vjeç, President i Parlamentit Evropian
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, në moshën 65-vjeçare, është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të 11 janar...