I jep fund jetës gazetari Kastriot Myftaraj, hidhet nga kati 4 i banesës.
Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë të enjte rreth mesdites, në kryeqytet dhe është konfirmuar nga policia. Blu...
Erion Veliaj do të jetë kandidat për një mandat të tretë si kryebashkiak i Tiranës.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj konfirmoi se do të kandidojë sërish për një mandat të tretë si administrator i kryeqytetit.  Lajmi u...
Vdes regjisorja Vjosa Berisha
Këtë të entje është ndarë nga jeta, regjisorja e mirënjohur Vjosa Berisha. Berisha, e cila në fillim të vitit 2021 ishte diagnost...
E rritur nga nëna lesbike dhe punëtore në furrë buke/ Kryeministrja që po sfidon Vladimir Putinin.
  Kryeministrja e Finlandës u bë kryeministrja më e re në botë pasi mori mandatin në moshën 34-vjeçare në vitin 2019. Ajo ka qenë vazhdimis...
Emërohet ambasadorja e BE-së në Shqipëri, ja kush është pasuesja e Luigi Soreca-s
Christiane Hohmann është emëruar kryetare e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, duke zëvendësuar në këtë detyrë Luigi Soreca-n. Ajo është aktualish...
Profil/ Kryeministri me dy universitete Vjeneze, regjimi komunist e emëroi si punonjës i varrezave të qytetit
“Kishte përfunduar studimet në dy fakultete në Vjenë, për Akademinë Tregtare të Vjenës në Agronomi, si dhe fakultetin e Shkencave Politike. ...
Papritur ndahet nga jeta Ardi Daullxhiu, mik edhe i LSI.
Një lajm i hidhur për LSI-në vjen nga Durrësi. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur, i mjeri më i famshëm në Shqipëri Ard Daullxhiu, nj...
Një ushtarak i lartë në krye të shtetit, kush është Bajram Begaj
Kryeministri Edi Rama prezantoi një ushtarak të lartë si emrin e Presidentit të ri të Republikës.  Shefi i shtabit të përgjithshëm Bajram Begaj...
Jubileu i Platintë i Mbretëreshës Elizabeth II, sunduesja më jetëgjatë në historinë e vendit
  Me “Paradën e Ngjyrave” nisën zyrtarisht festimet katërditore. Mbretëresha Elizabeth II shënon 70 vite në fronin britani...
Nisin homazhet për ish-Presidentin Nishani
Në sallën “Skënderbeu” të Presidencës shqiptare kanë nisur homazhet në nder të ish-presidentit, Bujar Nishani. Paraditen e së mër...