Art
Qindra mijëra shikues e ndoqën gjyqin e Deep drejtpërdrejt përmes YouTube dhe Twitch
Juria ka marrë një vendim në favor të aktorit të respektuar ndërkombëtarisht Johnny Depp në padinë e tij për shpifje kundër Amber Heard pas një gj...
Johnny Depp fiton gjyqin kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, Juria e shpërblen me 15 miln. dollarë.
Një Gjykatë në Virxhinia i ka dhënë të drejtë aktorit hollivuduan Johnny Depp, në gjyqin kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard. Juria unanimisht ka vendosur se artikulli i publikuar në W...
Koncert për Ukrainën/ Artistët grekë, mesazh në ditën e fitores ndaj fashizmit
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;sw...
Mbahet sot edicioni i 94-të, rikthehen emocionet e çmimeve Oscars! Ja të nominuarit
Sot do të mbahet edicioni i 94-të e ndarjes së çmimeve të rëndësishme Oscars. Lufta në Ukrainë është një nga ngjarjet më tronditëse që kanë ndo...
Aktori Alain Delon vendos t’i japë fund jetës me eutanazi
Aktori francez Alain Delon (87 vjeç) vendos t'i japë fund jetës së tij me eutanazi në Zvicër. Sipas medias franceze Le Point të shtunën (koha l...
Sanremo 2022, “pas kuintave qarkullon drogë. A e keni vënë re se …”.
  Mario Adinolfi kalon valën e Festivalit të Sanremos për të thënë gjëra mjaft serioze dhe gjithçka për t'u demonstruar. Themeluesi i Popo...
Denisi, djali i Ben Dukës që vdiq 50 ditë pas të atit, ishte marrë peng kur ishte në Shqipëri
  Pesëdhjetë ditë pas vdekjes së Arben Dukës, ndërron jetë, djali i tij, Denisi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si pasojë e një infarkti ka...
Rama i dhuron Erdoganit një vazo: E kam bërë vetë me këto duar
Gjatë vizitës së djeshme të Presidentit të Turqisë Erdogan në Shqipëri Kryeministri Rama i ka dhuruar atij një vazo të cilën e ka bërë vetë. Rama ...
Shqipëria për herë të parë në Bienalen e Beogradit, prezantohet me arktitektin Maks Kola
Shqipëria për herë të parë këtë vit u bë pjesë e Bienales së Arkitekturës Ballkanike. Në eventin e mbajtur në Beograd vendi ynë u përfaqësua nga d...
Rikthimi i ‘Prefektit’/ Mbesa e Qazim Mulletit: Të tallet mbiemri ynë është e tepërt, ne ende vuajmë!
Pas rileximit në skenën e Teatrit Kombëtar të veprës “Prefekti”, ka reaguar dhe mbesa e Qazim Mulletit, ish-prefekt dhe ish-kryebashkiak i Tiranës...