Art
Aktori Anton Qesari ndahet nga jeta. Lajmin e jep djali i tij, Edoni
Aktori i njohur shqiptar Andon Qesari është ndarë sot nga jeta në moshën 78-vjeçare. Ai u nda nga jeta mëngjesin e të shtunë, më 13 shkurt, pas nj...
Humbëm edhe një artist të shkëlqyer, COVID i merr jetën piktorit Mustafa Arapi
Humb jetën në moshën 70-vjeçare  piktori dhe restauratori i njohur Mustafa Arapi. Arapi prej disa ditësh gjendej i shtruar në spitalin “Shefqet Nd...
Lamtumirë Kujtim Prodani! Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur
Një lajm i trishtë vjen nga spitali “Shefqet Ndroqi”. Kantautori Kujtim Prodani ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare si pasojë e infektimit me Co...
Ndahet nga jeta Xhemil Tagani, aktori i njohur i Teatrit Kombëtar
  Ndërron jetë Xhemil Tagani, aktor i njohur i Teatrit dhe kinematografisë. Aktori Xhemil Tagani ka ndërruan jetë në moshën 75-vjeçare....
Ndahet nga jeta Lumturi Blloshmi, piktore e plejadës së artistëve modern shqiptarë
Lajmin e hidur për vdekjen e artistes së shquar e ka dhënë para një ore Zeta Gallery në Tiranë 'Lamtumirë mikja jonë, artistja shumëdimensionale ...
Koronavirusi i merr jetën regjisorit Muharrem Fejzo.
Një nga autorët dhe aktorët më të shquar  i kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta. Regjisori Muharrem Fejzo ka humbur betejën me koronavi...
Aktori Valter Gjoni humb jetën nga COVID. Erion Veliaj: ‘I shërbeu Tiranës për 40 vjet!’.
Valter Gjoni, aktori i dhjetëra roleve dhe gjithashtu ish-drejtori i Protokollit në Bashkinë e Tiranës, ndërroi jetë dje në darkë nga Covid-19. ...
Justina Aliaj infektohet me koronavirus, e shtruar në spitalin infektiv.
Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, është infektuar me koronavirus. Ajo ndodhet në gjendje të rëndë dhe është shtruar në ...
Koço Devole, në gjendje të rëndë me Covid 19, nis intubimin.
Aktori i njohur humorit, Koço Devole ndodhet në gjendje të rëndë me Covid 19, dhe futet në intubim Regjisori dhe aktori i njohur , Koço Devole,...
Vdes kompozitori Avni Mula, 92 vjeç.
Lajm i hidhur vjen nga familja Mula. Tentori i njohur, këngëtari, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjecare. Lajmin e ka dhënë vet e bij...