Art
Aktori Çun Lajçi: ‘Për çka po protestoni se po dukeni vërtetë qesharakë?’
Nga Çun Lajçi Për çka po protestoni? S’deshta, o s’deshta me shkrua, se dashtë e kam ma shumë se ju, që çirreni sheshit, tue derdhë lot...
Veliaj prezanton Teatrin e Ri: Do të jetë 8 mijë e 930 m2, sa 6-fishi i të vjetrit, taracë me teatër veror, skenën më të madhe në Shqipëri.
Kryebashkaki i Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar Teatrin e Ri Kombëtar dhe parametrat që do të ketë ai. Sipas Veliajt, Teatri i Ri do të jetë...
Ndahet nga jeta Maks Velo. Rama: ‘ Çfarë trishtimi!…’
Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti  piktori, shkrimtar dhe disident i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar prej disa ditës në QSU...
Madonna planifikon të ‘thithë ajër në COVID-19’ pasi u testua me antitrupa.
Raechal Shewfelt Madonna testohet pozitive për antitrupat dhe thotë se dëshiron të "marrë frymë në ajrin COVID-19" Scroll back up to restore...
Aktorja Jennifer Stone bashkohet në Luftën Kundër Coronavirus si infermiere
Ish-aktorja e  Disney  Jennifer Stone njoftoi të Mërkurën se ajo ka mbaruar shkollën e infermierisë dhe është e gatshme të bashkohet me "vijat e p...
Arka e Noah-s u ndez i gjelbër si mbështetje për luftën kundër koronavirusit në Kentucky
  Caleb Parke | Fox News Kentucky po tregon mbështetje të përmasave biblike për ata që preken nga pandemia e koronavirusit. Ekspozit...
Muzeumi i Louvre në Paris rihapet pasi stafi i jep fund protestës së koronavirusit
  Paris (AFP) - Muzeu Louvre në Paris u rihap për publikun të Mërkurën pasi menaxhmenti ndërmori hapa për të qetësuar frikën për përhapjen...
Avokatët e Harvey Weinstein u befasuan me verdiktin
- Provat ‘nuk mbështetën një konstatim fajtor për asnjë akuzë’- Avokatët e Harvey Weinstein pranuan në një intervistë në "The Story with Martha...
Quentin Tarantino dhe gruaja e tij Daniela, presin fëmijën e tyre të parë, një bebe djalë
Greta Jonson Quentin Tarantino është baba! Kineasti fitues i çmimit Oscar, 56 vjeç, priti fëmijën e tij të parë - një bebe djalë! - me gruan...
Aktorja e famshme amerikane, 15 vjeç, ndahet nga jeta.
Aktorja e njohur amerikane, Nikita Pearl ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare. Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Nikita ishte n...