Tom Hanks dhe gruaja marrin nënshtetësinë Greke si nder për ndihmën ndaj zjarreve
ATHINE, Greqi (AP) - Një pikë krenarie për Greqinë u prek nga polemikat të hënën, pasi kryeministri i vendit u kritikua nga një parti opozitare pë...
Olivia de Havilland, ylli i Artë i Hollivudit, vdes 104 vjeç
Olivia de Havilland, një nga yjet e fundit të mbetura nga Epoka e Artë e Hollivudit, ka vdekur në moshën 104 vjeç. Karriera e De Havilland zgja...
John Travolta, homazh për të shoqen, aktoren 57 vjeçare Kelly Preston
Aktorja Kelly Preston, e cila luajti në kinema si "Jerry Maguire" dhe "Binjakët", vdiq të Dielën në moshën 57 vjeç, tha burri i saj, John Travolta...
Indiskrecion i papritur: “George Clooney dhe Amal Alamuddin po divorcohen”
Thashethemet zbulojnë se është i afërt divorci midis George Clooney dhe gruas Amal, por për momentin çifti nuk lëshon asnjë deklaratë Nga: Carl...
Richard Gere dhe gruaja Alejandra Silva mirëpresin fëmijën e dytë së bashku
24 Prill (UPI) - Aktori i Hollivudit Richard Gere dhe aktivistja spanjolle Alejandra Silva kanë pritur së bashku djalin e tyre të dytë. Hola nj...
Kush nuk u trondit sonte? Vdes Rikard Ljarja
Është ndarë nga jeta aktori Rikard Ljarja, në moshën 77-vjeçare. Mësohet se aktori prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Ceremo...
Tom Hanks detajon betejën e tij dhe bashkëshortes Rita Wilson me koronavirusin
Bryan Alexander, USA TODAY 'Saturday Night Live' makes history with remote show amid coronavirus outbreak Unfortunately, this video is not a...
Honor Blackman, aktorja e James Bond, vdes në moshën 94 vjeç
Honor Blackman, aktore Britanike e cila ka luajtur rolin e Pussy Galore në filmin e Goldfinger, James Bond, ka vdekur në moshën 94 vjeç. Në njo...
Sharon Stone preket nga akti i Shqipërisë për dërgimin e mjekëve në Itali: Faleminderit me gjithë zemër!
Ikona e kinematografisë botërore ka falenderuar Shqipërinë, teksa bashkangjitur mesazhit të saj ka publikuar edhe një foto shumë domethënëse, të d...
Kenny Rogers- superyll, ikonë e muzikës Country, vdes në moshën 81 vjeç.
Lyndsey Parker Kenny Rogers ka vdekur, sipas publicistit të tij, Keith Hagan. Një deklaratë e lëshuar nga Hagan të Premten në mbrëmje thotë se ...