Richard Gere dhe gruaja Alejandra Silva mirëpresin fëmijën e dytë së bashku
24 Prill (UPI) - Aktori i Hollivudit Richard Gere dhe aktivistja spanjolle Alejandra Silva kanë pritur së bashku djalin e tyre të dytë. Hola nj...
Kush nuk u trondit sonte? Vdes Rikard Ljarja
Është ndarë nga jeta aktori Rikard Ljarja, në moshën 77-vjeçare. Mësohet se aktori prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Ceremo...
Tom Hanks detajon betejën e tij dhe bashkëshortes Rita Wilson me koronavirusin
Bryan Alexander, USA TODAY 'Saturday Night Live' makes history with remote show amid coronavirus outbreak Unfortunately, this video is not a...
Honor Blackman, aktorja e James Bond, vdes në moshën 94 vjeç
Honor Blackman, aktore Britanike e cila ka luajtur rolin e Pussy Galore në filmin e Goldfinger, James Bond, ka vdekur në moshën 94 vjeç. Në njo...
Sharon Stone preket nga akti i Shqipërisë për dërgimin e mjekëve në Itali: Faleminderit me gjithë zemër!
Ikona e kinematografisë botërore ka falenderuar Shqipërinë, teksa bashkangjitur mesazhit të saj ka publikuar edhe një foto shumë domethënëse, të d...
Kenny Rogers- superyll, ikonë e muzikës Country, vdes në moshën 81 vjeç.
Lyndsey Parker Kenny Rogers ka vdekur, sipas publicistit të tij, Keith Hagan. Një deklaratë e lëshuar nga Hagan të Premten në mbrëmje thotë se ...
Harvey Weinstein transferohet në burgun e sigurisë së lartë në New York
Breitbart, 20 Mars 20200 18 mars (UPI) - Harvey Weinstein u transferua në një burg të sigurisë së lartë të Mërkurën ndërsa përgatitet të filloj...
Tom Hanks, Rita Wilson thonë se janë testuar pozitivë për koronavirus
Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson u testuan pozitive për koronavirusin, sipas një deklarate të postuar nga Hanks në mediat sociale të Mërkurën ...
Harvey Weinstein dënohet 23 vjet burgim për përdhunim dhe ngacmim seksual; baras me burgim përjetë.
Producenti, tashmë i poshtëruar, Harvey Weinstein është dënuar me 23 vjet në burg për përdhunim dhe ngacmime seksuale. Weinstein u gjet fajtor ...
Michael Douglas me gisht në gojë: Babai Kirk e lë të gjithë pasurinë për bamirësi
Legjenda e Hollivudit, i cili vdiq disa ditë më parë në moshën 103 vjeç, ja ka lënë  pasurinë prej 50 milion sterlina Fondacionit të tij bamirës p...