Aktori Guliem Radoja, i shtruar me COVID 19 në spitalin e Durrësit! Artistët: Shteti të marrë përsipër kurimin e Guljelm Radojës
Aktori i njohur Guljelm Radoja prej dy javësh është i shtruar në gjendje të rëndë në Spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19. Mushkrit i ka të r...
Ndahet nga jeta regjisori Kujtim Gjonaj, mesazhi i djalit: ‘Idhulli im!’. Ruçi, mesazhin e parë: ‘Kronikan i spikatur i jetës dhe botës shqiptare’.
Dje ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare regjizori dhe skenaristi i mirënjobur, Kujtim Gjonaj. Djali i tij, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” ...
Kineasti Ilir Butka shpallet “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë”
Ambasada italiane në Tiranë shkruan: U zhvillua dje pasdite ceremonia e dhënies së titullit të nderit “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë” I...
Gjeneral Megafoni dhe Mjerimi
  Frrok Çupi Pse nuk po ndjehem më i qetë që kurse lexova lajmin për vdekjen e artistit Dhimitër Orgocka? Orgocka shkoi, shkoi pak si papritur t...
Vdes Dhimitër Orgocka 84 vjeç, aktori dhe regjisori i njohur.
Sot ka vdekur aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orkocka. Mësohet se Orkocka ka ndërruar jetë për shkak të hemoragjisë cerebrale. Orkocka m...
Koronavirusi i merr jetën regjisorit Muharrem Fejzo.
Një nga autorët dhe aktorët më të shquar  i kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta. Regjisori Muharrem Fejzo ka humbur betejën me koronavi...
Tom Hanks dhe gruaja marrin nënshtetësinë Greke si nder për ndihmën ndaj zjarreve
ATHINE, Greqi (AP) - Një pikë krenarie për Greqinë u prek nga polemikat të hënën, pasi kryeministri i vendit u kritikua nga një parti opozitare pë...
Olivia de Havilland, ylli i Artë i Hollivudit, vdes 104 vjeç
Olivia de Havilland, një nga yjet e fundit të mbetura nga Epoka e Artë e Hollivudit, ka vdekur në moshën 104 vjeç. Karriera e De Havilland zgja...
John Travolta, homazh për të shoqen, aktoren 57 vjeçare Kelly Preston
Aktorja Kelly Preston, e cila luajti në kinema si "Jerry Maguire" dhe "Binjakët", vdiq të Dielën në moshën 57 vjeç, tha burri i saj, John Travolta...
Indiskrecion i papritur: “George Clooney dhe Amal Alamuddin po divorcohen”
Thashethemet zbulojnë se është i afërt divorci midis George Clooney dhe gruas Amal, por për momentin çifti nuk lëshon asnjë deklaratë Nga: Carl...