S’ka më/ Shuhet Anastas Kritofori, ikona e teatrit dhe filmit shqiptar.
Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare aktori i njohur shqiptar Anastas Kristofori.  Kristofori ishte gjerësisht i njohur dhe do...
Ndahet nga jeta aktorja e njohur e serialit Sulejmani i Madhërishëm. Kishte lindur në Shkup
Aktorja turke Sabina Tozi, e cila u bë e njohur nga publiku në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ndërroi jetë në moshën 76 -vjeçare. Sabina Ajru...
Pirro Mani është teatri dhe teatri është Pirro Mani
Nga: Josif Papagjoni  Shpesh ky mendim absolut ka rrahur mendjes sime, dhe sakaq e kam ditur se ai ishte nje nga gladiatoret dhe kapitenet e fa...
COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas ...
Aktori Guliem Radoja, i shtruar me COVID 19 në spitalin e Durrësit! Artistët: Shteti të marrë përsipër kurimin e Guljelm Radojës
Aktori i njohur Guljelm Radoja prej dy javësh është i shtruar në gjendje të rëndë në Spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19. Mushkrit i ka të r...
Ndahet nga jeta regjisori Kujtim Gjonaj, mesazhi i djalit: ‘Idhulli im!’. Ruçi, mesazhin e parë: ‘Kronikan i spikatur i jetës dhe botës shqiptare’.
Dje ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare regjizori dhe skenaristi i mirënjobur, Kujtim Gjonaj. Djali i tij, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” ...
Kineasti Ilir Butka shpallet “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë”
Ambasada italiane në Tiranë shkruan: U zhvillua dje pasdite ceremonia e dhënies së titullit të nderit “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë” I...
Gjeneral Megafoni dhe Mjerimi
  Frrok Çupi Pse nuk po ndjehem më i qetë që kurse lexova lajmin për vdekjen e artistit Dhimitër Orgocka? Orgocka shkoi, shkoi pak si papritur t...
Vdes Dhimitër Orgocka 84 vjeç, aktori dhe regjisori i njohur.
Sot ka vdekur aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orkocka. Mësohet se Orkocka ka ndërruar jetë për shkak të hemoragjisë cerebrale. Orkocka m...
Koronavirusi i merr jetën regjisorit Muharrem Fejzo.
Një nga autorët dhe aktorët më të shquar  i kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta. Regjisori Muharrem Fejzo ka humbur betejën me koronavi...