Festivali, më i çuditshmi, i Pilurit
Frrok Çupi Më duket se shfaqja e Festivalit, po të kishte formë, ka formën e valëve të këngëve ‘vendëse’, siç e quan këngën polifonike kolegu y...
Aktori i njohur italian, Francesco Nuti, ndahet nga jeta në një ditë me Cavalierin
Ndërron jetë në moshën 68-vjeçare aktori i njohur Francesco Nuti. Lajmi u bë i ditur nga vajza e tij Ginevra, e cila tha se babai i saj ndërroi...
Céline Dion ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore, vuan nga një çrregullim i rrallë neurologjik .
Këngëtarja e mirënjohur me famë botërore, Celine Dion ka anuluar të gjitha shfaqjet, për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Ajo ka njo...
Shuhet Tina Turner, mbretëresha e “Rock’n Roll”, në moshën 83 vjeç/
Tina Turner, një nga vokalistet legjendare të rock-ut dhe interpretuesja më karizmatike, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, kanë konfirmuar ag...
“Albanian Pop Rock In Memoriam”, koncerti i datës 10 në Tiranë: Nga djali i Sherif Merdanit te mbesa e Mentor Xhemalit
“Albanian Pop Rock In Memoriam” është koncerti që do të mbahet më datën 10 maj në Amfiteatrin e Liqenit. Pjesëmarrës do të jenë 16 këngëtarë të nj...
Frederik Ndoci: Prandaj e dua Benetin, sepse e njeh dhe e do Shkodrën
Këngëtari i njohur Frederik Ndoci, ka replikuar me Bashkinë Shkodër, pas një koncerti që ka organizuar me këngëtarët shkodranë, në të cilin atë nu...
Inva Mula rikthen veprën e të atit dhe tregon: ‘Ime bijë më kerkoi rol…’.
Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula ka risjell pas 45 vitesh operetën “Karnavalet e Korçës” në nder të ditëlindjes së babait të s...
Britney Spears nuk gjendet më me atë emrin, që sot gjendet me emrin ‘River Red’.
Britney Spears ka njoftuar se ka ndërruar emrin e saj. Nga sot, ajo quhet River Red. Këngëtarja 41-vjeçare e dha këtë lajm me anë të një postim...
Vdes e bija e vetme e Elvis Presley, këngëtarja Lisa
Këngëtarja Lisa Marie Presley, vajza e vetme e mitit të rokut Elvis Presley, ka ndërruar jetē pas një arresti kardiak. Artistja d...
Nga Robert Ndrenika te Tinka Kurti, aktorët në ceremoninë e nisjes së Teatrit të Ri Kombëtar.
Robert Ndrenika, Luiza Xhuvani, Artan Imami, Tinka Kurti, Luftar Paja, e shumë emra të tjerë, që kanë lënë gjurmë në skenën e Teatrit Kombëtar, is...