Rita Ora në 6 shtator në Tiranër, koncert madhështor në sheshin “Skënderbej”.
Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Rita Ora, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për...
Sunny Hill i rikthehet Kosovës, ja ç’do të ndodhë me festivalin në Tiranë
Ndryshojnë sërish planet: Sunny Hill Festival do të organizohet në Kosovë. Pak ditë më parë, për shkak të vonesave nga autoritetet në sigurimin...
‘Sunny Hill’ edhe në Kosovë, festivali do të mbahet në dy kryeqytetet shqiptare
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, pas zhvendosjes së Sunny Hill Festival në Tiranë, ka bërë të ditur se i njëjti është vendosur që të mbahet n...
Pse Will Smith goditi Chris Rock në Oscars?
Pas viteve të shifrave në rënie të shikueshmërisë, Akademia ishte e dëshpëruar për më shumë njerëz për të parë Oscars 2022. Ata provuan të gjitha...
Mafia e drogës na rrëmbeu një artiste të shkëlqyer. Kush është Elsa Lila?
Koment nga: Orges Permargjeta Që në fillimet e karrierës si këngëtare, Elsa Lila një adoleshente do të spikaste me talentin e saj...
Placido Domingo, në 15 shtator në Tiranë, mbrëmja gala në Teatrin e Operas
(FOTO: Ermonela Jaho dhe Placido Domingo)/ 15 shtatori do të sjellë mbrëmjen gala ku do të ngjiten në skenën e rikonstruktuar të Teatrit të Ope...
Vdes këngëtari i famshëm Sherif Merdani, 81 vjeç.
Lajm i hidhur vjen pasditen e kësaj të diele: Ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare Artisti i Madh Shërif Merdani. Merdani njihet si një nga kë...
Korçë/ Goran Bregovic ngjitet në skenë dhe nis me këngën ‘Kosovska’
Këngëtari Goran Bregoviç është ngjitur në skenë për të dhuruar një mbrëmje magjike në Festën e Birrës në Korçë. Bregoviç e nis koncertin me kën...
‘Kam ardhur të dëgjoj Bregovicin!’. Mijëra simpatizantë mbushin Korçën, qyteti nidzet në natën e fundit
Nata e pestë dhe e fundit e festës së Birrës në Korçë kulmon me performancën e këngëtarit boshnjako-kroat, Goran Bregoviç. Qytetarët e shumtë q...
Goran Bregoviç do të këndojë shqip, nesër me këngën “Kosovska” në koncertin në Korçë
MNesër mbrëma në “Festën e Birrës” në Korçë do të performojë këngëtari serb Goran Bregoviç, pjesëmarrja e të cilit është kundërshtuar nga shumë ar...