Korçë/ Goran Bregovic ngjitet në skenë dhe nis me këngën ‘Kosovska’
Këngëtari Goran Bregoviç është ngjitur në skenë për të dhuruar një mbrëmje magjike në Festën e Birrës në Korçë. Bregoviç e nis koncertin me kën...
‘Kam ardhur të dëgjoj Bregovicin!’. Mijëra simpatizantë mbushin Korçën, qyteti nidzet në natën e fundit
Nata e pestë dhe e fundit e festës së Birrës në Korçë kulmon me performancën e këngëtarit boshnjako-kroat, Goran Bregoviç. Qytetarët e shumtë q...
Goran Bregoviç do të këndojë shqip, nesër me këngën “Kosovska” në koncertin në Korçë
MNesër mbrëma në “Festën e Birrës” në Korçë do të performojë këngëtari serb Goran Bregoviç, pjesëmarrja e të cilit është kundërshtuar nga shumë ar...
Ne kemi mbushur sallat ku këndonte Ceca e Bregoviç, tani iu themi tradhtarë shqiptarëve të Shqipërisë
Nga Halil Matoshi 1. Mëkati i Goran Bregovićit nuk është kryerja e ndonjë akti gjenocidi ndaj kombeve joserbe në ish Jugosllavi, inspiruar n...
Ndërron jetë, në moshën 89-vjecare, solistja e parë e Ansamblit, Lili Këlliçi (Madhi)
Ndërron jetën në moshën 89-vjecare solistja e parë e Ansamblit Lili Këlliçi (Madhi) Lili Këlliçi(Madhi) ishte një personalitet i padiskutueshëm i...
Dua Lipa vjen në Tiranë, Veliaj i dhuron kapelen e gruas tironse! Shoqërohet nga babai dhe i dashuri, vëllai i motrave Hadid! Rama: E edukuar dhe modeste sikur të ishte askushi
  Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Shqipëri. E shoqëruar nga prindërit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj,...
Në Lëkurs, nën yje dhe mes Yjesh/ Classical Rock pritet në Sarandë
Esmeralda Selita Yje të skenës që do të lënë gjurmën e tyre në Verën e Sarandës…  17 korrik 2021, Ora 20:00 Nën yjet e qiellit dhe mes Yjeve...
‘O shokë vdekça nga kënga!’. Lefter Çipa, poet dhe mjeshtër i polifonisë, e merr seriozisht dhe ndahet nga jeta sot në mëngjes
  Mëngjesin e sotëm është shuar në moshën 79-vjeçare poeti vlonjat Lefter Çipa, pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Ai njihet si njer...
Justina Aliaj mesazh emocionues nga Covid 1: Ju lutem, mbajini maskat. Mos provoni atë që kalova unë
Artistja e madhe Justina Aliaj është drejt shërimit të plotë pas qëndrimit të saj prej shumë ditësh në spitalin e Infektivit, pasi u infektua nga ...