Ndërsa ka nisur një takim mes kryeministrit Rama dhe kryeparlamentarit Ilir Meta, ish-kryeministri Berisha thotë se kjo është darka e fundit e qeverisjes së tyre. Deklaratat Berisha i bëri në emisionin “Studio e Hapur”.

Takimi darkë zhvillohet në kohën kur prej disa ditësh në qendër të Tiranës ka zënë vendnjë grevë e opozitës e cila kërkon largimin e qeverisë Rama dhe krijimin e një qeverie teknike për përgatitjen e zgjedhjeve të lira.

Veritas.com.al/