Etiketa: is_tag

“Kujdes kur rri me non grata”, ambasada e SHBA dhe BE mesazh Gazmend Bardhit
Dy ambasadat kryesore në vend kanë rrëzuar teoritë se mbështesin Gazmend Bardhin si kryetar të grupit të PD-së. SHBA dhe BE thonë se nuk ndërhyjnë në punët e brendshme të partive. “Shtetet e Ba...
KAS rrëzon padinë e Berishës, në zgjedhjet e Kukësit regjistrohet PD, me kryetar Bashën.
Në mbledhjet e ditës së sotme KAS ka vendosur të rrëzojë padinë e grupimit politik të Sali Berishës për t’u regjistruar në zgjedhje për bashkinë e Kukësit. KAS ka vendosur që në zgjedhje të reg...
Raporti / DASH ndëshkon sërish Berishën: Shembull i dhunës politike, 4 të vrarë në 21 Janar 2011, më 2019 dhe 2022…!
  'Një ish lider i dizenjuar nongrata nga SHBA-të për korrupsion madhor që përpiqet të kthejë përmbys me dhunë selinë e partisë së tij'. Kështu e përshkruan ish Kryeministrin Sali B...
Berisha dhe Meta takohen në ish- SHQUP, por tani si dy të humburit e mëdhenj
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shfaqur paraditen e sotme në selinë blu, 3 ditë pas zgjedhjeve të “14 Majit”. Koalicioni “Bashkë Fitojmë” i drejtuar nga Ilir Meta pësoi një humbje të ...
Gjykata e Apelit zbardh vendimin që i dha Alibeajt vulën e PD: Gjyqtari Agron Zhukri nuk ishte i paanshëm!
Gjykata e Apelit ka publikuar sot vendimin e zbardhur të datës 3 mars, që i dha siglën dhe vulën e PD kreut të komanduar Enkelejd Alibeaj. Gjykata rrëzoi vendimin e gjyqtarit të shkallës së par...
Veliaj sot në GJKKO, seanca e parë mbi padinë ndaj Berishës për shpifje.
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka paditur Sali Berishën për shpifje. Kryebashkiaku është paraqitur ditën e sotme në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin d...
Rihapet dosja e vrasjeve të Tropojës. Motra e Fatmir Haklajt paraqitet në SPAK
Aishe Haklaj, motra e madhe e familjes Haklaj ka ardhur nga Suedia dhe është paraqitur në SPAK, ku po merret në pyetje nga prokurorët e Posaçëm. Report Tv mëson se ajo po pyetet lidhur me denoncim...
Kolegji Zgjedhor lë në fuqi vendimin e KAS-it: Ilir Meta, drejtues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” në fletën e votimit
Ilir Meta do të jetë drejtuesi i koalicionit “Bashkë Fitojmë”. Kolegji Zgjedhor la në fuqi vendimin e KAS-it dhe emri i kreut të Partisë së Lirisë do të vendoset përbri koalicionit në fletën e vot...
Rrëzohet ankimimi i Berishës edhe në Kolgjin Zgjedhor. Logot e partive do të jenë në fletën e votimit
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për të hequr logot e partive nga fletët e votimit. Gazetarja e ABC News, Erneta Shevroja në një lidhje live për “Special Report...
Kim: ‘Non grata-t’ (referuar Berishës) duan t’i vënë zjarrin vendit, s’duhen votuar! SHBA i ka shpallur të korruptuar, ata premtojnë se do luftojnë korrupsionin
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim tha gjatë një interviste për Zërin e Amerikës se personat ‘Non grata’, duke iu referuar Sali Berishës, nuk duhet të votohen nga shqiptarët. Sipas saj si m...