Etiketa: is_tag

Saliu ka dalë natën nga shtëpia!
Nga Ardit Rada Sali Berisha po përjeton momentet më të paimagjinueshme për të pikërisht në fundin e tij. I ndodhur në arrest shtëpie ai po përpiqet që publikisht të tregojë entuziazëm për militantë...
Berisha kërkon lirinë/ Apeli i GJKKO shtyn seancën, vendimi jepet nesër, e enjte
Apeli i Posaçëm i GJKKO ka shtyrë vendimin për të enjten në orën 09:00 për ankimimin e ish-kryeministrit Sali Berisha për heqjen e masës së sigurisë “arrest shtëpie”. Gjykata e Posaçme ka vendo...
Berisha si Dimitirov, por “Rajhstagun” s’ka ndërmend ta djegë njeri…
Nga Ardit Rada Ka qenë në natyrën e komunistëve të shekullit të XX, që nga të akuzuar të ktheheshin në akuzues të trupave gjykuese. Krahas rasteve që kemi parë në filmat e soc-realizmit dhe tea...
Berisha paraqitet para prokurorëve, militantët e presin te dera e SPAK.
Pak para orës 10:00 Sali Berisha është nisur drej Prokurorisë së Posaçme për t’u marrë në pyetje sa i takon aferës së ish-klubit sportiv “Partizani”. “Beteja vazhdon. Nuk është hera e parë që m...
Berisha kërkon të marrë pjesë në Kuvend, avokatët ankimojnë vendimin e SPAK.
SPAK refuzoi lejen që ish-kryeministri Sali Berisha të marre pjesë në seancat e Kuvendit, avokatët e tij ankimojnë vendimin në Gjykatën e Posaçme. Prokuroria e posaçme rrefuzoi kërkesën e avoka...
Sali Berisha më 23 janar në SPAK, dy ditë pas tij thërritet dhëndri, Jamarbër Malltezi
SPAK do të marrë në pyetje më 23 janar, Sali Berishën dhe me 25 janar, Jamarbër Malltezin. Ndërsa në 24 janar është caktuar seanca në Apelin e Posaçëm. Më herët,  avokatët e ish-kryeministrit k...
SPAK/ Shtyhet një javë marrja në pyetje e Berishës dhe Malltezit
Shtyhet me 1 javë marrja në pyetje e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezit, të cilët po hetohen në lidhje me çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani. ...
Berisha, për herë të parë para SPAK/ Avokatët thonë se janë të zënë.
Sali Berisha të enjten për herë të parë në SPAK. Ish kryeministrit i është dërguar njoftimi për t’u marrë në pyetje të enjten lidhur me dosjen e privatizimit të ish kompleksit Partizani. Gazetari ...
Berisha u kërkn prokurorëve të SPAK ta lejojnë të dalë nga arresti për në seancat plenare
Avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha i janë drejtuar me një kërkesë prokurorëve të SPAK, për ta lejuar të marrë pjesë në seancat plenare të kuvendit. Ata argumentojnë se 'kjo është një e d...
Gjykata e Posaçme zbardh vendimin për arrestin në shtëpi të Sali Berishës
Gjykata e Posaçme ka zbardhur sot vendimin për arrestimin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Mësohet se janë kontaktuar avokatët e tij për ta tërhequr dhe raporti pritet që t’i përcillet më pas Ber...