Inceneratori i Fierit, çmontohen manipulimet e PL-PD!
Nga: Adriatik Doçi/ Javën e kaluar, kauza me gjysmë të vërteta dhe sajesa e Ilir Metës dhe Sali Berishës për çështjen e inceneratorëve, është l...
Kriza energjetike: Hyn Në 1 nëntor hyn në fuqi fasha me çmimin për harxhimet mbi 800 kWh!
Duke filluar nga data 1 nëntor çdo familje e cila konsumon më shumë se 800 kWH energji elektrike në muaj do ta paguajë pjesën e harxhuar mbi këtë ...
Ambasadorja e BE-së: Jemi ende në bisedime për draftin për amnistinë
Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christiane Hohmann i ka ezauruar përgjigjet për amnistinë fiskale. E pyetur nga Euronews Albania për qëndrimi...
Qeveria miraton projektbuxhetin 2023, Brahimaj: Amnistia fiskale nuk është parashikuar
Këshilli i Ministrave miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2023. Lajmin e dha ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, sipas të cilës ky proje...
Mbështetje sektorit të energjisë elektrike, ‘mbrojmë qytetarët nga inflacioni!’. Ky është synimi i projekt- buxhetit 2023 që sapo u miratua.
Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj u shpreh se në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është miratuar projekt-buxheti për vitin 2023. “Ne pa...
FMN: Rritja gjatë gjysmës së parë të vitit ishte 4.2 %. Ekonomia shqiptare i ka përballuar tepër mirë mirë goditjet.
Ekonomia shqiptare i ka përballuar tepër mirë goditjet e njëpasnjëshme. Ka qenë ky përfundimi i dhënë nga shefja e misionit të Fondit Monetar N...
FMN: Shqipëria s’është ende gati për Amnistinë Fiskale!
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, Guvernatori i BSH, Genti Sejko dhe përfaqësues të Misionit të FMN po zhvillojnë një konfere...
Rama: Do t’i legalizojmë paratë e shqiptarëve! Këtu ka parti që financohet nga vend armik
Edhe një herë tjetër Kryeministri Rama është shprehur më se i vendosur për të vijuar me nismën e qeverisë për amnistinë fiskale dhe penale për par...
Banka e Anglisë paralajmëron se Britania e Madhe do të bjerë në recesion këtë vit
Banka e Anglisë ka paralajmëruar se Britania e Madhe do të bjerë në recesion pasi rriti normat e interesit me më së shumti në 27 vjet. Ekonomia p...
Marrëveshja me Italinë njeh vitet e pensionit për çdo shqiptar
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka përshëndetur marrëveshjen teknike për pensionet ndërmjet Shqipërisë dhe It...