AFP

Gjenevë (AFP) – Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetit tha të hënën se bota duhet të punojë më shumë për të përmirësuar përhapjen e koronavirusit të ri vdekjeprurës, dhe duhet të përgatitet për një “pandemi të mundshme”.

Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se deri më tani, OBSH nuk e konsideron epidemine që ka vrarë më shumë se 2.600 njerëz si një pandemi, por tha se vendet duhet të “bëjnë gjithçka që munden për t’u përgatitur për një pandemi të mundshme”.

VERITAS.COM.AL/